„Familia“ papildo nauji herojai
2017-07-01

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai per pirmąjį vasaros mėnesį jau susidraugavo su Klaipėdos lėlių teatro muzikinės, teatrinės, socialinės provokacijos „Familia“ herojais Zuikiais ir Panda, o nuo šio savaitgalio prie smagios kompanijos dar prisijungs ir Maldininkas bei Pingvinai.

 

 

Gegužės pabaigoje į Klaipėdą atvykę Zuikiai ir Panda apžiūrėjo miesto centrą, apsilankė pajūryje, susipažino su pietinių miesto rajonų gyventojais.

 

 ,,Labai smagu, jog žmonės pozityviai, išskėstomis rankomis sutiko projekto „Familia“ veikėjus. Personažai dažniausiai pasirodo uostamiesčio gatvėse savaitgaliais dieną arba ankstyvą vakarą. Tačiau nusprendėme, jog reikia suteikti peno ir naktiniams piliečiams. Panda ( aktorius Paulius Vendelis) aplankė keletą senamiesčio barų ir  pakerėjo jų lankytojus savo improvizacijomis“, - džiaugėsi projekto sėkme jo iniciatorius, Klaipėdos lėlių teatro menininkas Vytautas Kairys.

 

 Pasak pašnekovo,  miestiečiai ir svečiai visą vasarą vykstančio projekto metu dar pamatys įvairių situacijų iš personažų gyvenimo. Bus galima išvysti Zuikius, apsipirkinėjančius „Akropolyje“, Pandą sporto salėje, Vilką turgelyje perkantį daržoves savo kulinariniams šedevrams, Lapę jogos mokykloje ir t.t

 

Nuo birželio 30 d. į Klaipėdos gatves išėjęs Maldininkas – didžiausia projekto lėlė. „Tai iš prigimties plėšrus vabzdys, tačiau jis, kaip ir kiti „Familios“ gyventojai, evoliucionavo ir tapo socialiu padaru. Žmonių pasaulyje jį būtų galima prilyginti italų mafijos bosui. Jis lėtas, mąslus, visada paskendęs savo mintyse, atrodo plėšrus ir pavojingas, tačiau  po tuo slypi teisingumas ir geraširdiškumas. Maldininkas atvyksta į Klaipėdą ieškoti teisybės bei padėti tiems kam reikia pagalbos“, - pristatė naują veikėją V. Kairys.

 

Kartu su Maldininku pasirodys ir Pingvinai – „Familijos“ politikai. Jų mobili ministerija keliaus Klaipėdos gatvėmis ir dainuos apie savo sunkų darbą. „Visi miestai turi merus, šalys prezidentus ar karalienes, o „Familia“ turi savo ministrą su ministerija. Pingvinai labai atsakingi ir dirba savo darbą uoliai, tačiau yra viena bėda: niekas nežino kur ministras...“, - intrigavo V. Kairys.

 

Projektą „Famolia“ kuria  kūrybinė komanda: režisierius Vytautas Kairys, scenarijaus autorius Mindaugas Valiukas, dainų tekstų autorė Justina Vaikšnoraitė, dailininkai Milda Urb (Urbšytė), Justė Kalnietytė, Virginija Pajarskienė, Aušra Bakanaitė, konstruktoriai: Mantvydas Vilys, Motiejus Stonkus, aktoriai: Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Paulius Vendelis, Karolis Maijskis, Samanta Pinaitytė, Gediminas Povilavičius, Aistė Alksnytė, Beatričė Petrauskaitė, Kotryna Šileikaitė, Karolina Kuzborska ir muzikos grupė: Kristupas Biržietis, Kasparas Petkus, Artūras Sedleckas.

 

Projektas „Familia“ yra „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ programos dalis.  Klaipėdos lėlių teatras jį skiria šeimoms ir vienišiams, seneliams ir turistams, visų socialinių sluoksnių atstovams, visiems praeiviams.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.