Butoh šokėja Sakurako atstovauja Lietuvą Meksikoje
2017-07-08

Lietuvių kilmės butoh šokėja ir choreografė Sakurako, šiuo metu reziduojanti Paryžiuje, dalyvauja tarptautiniame projekte Meksikoje.

 

Liepos 8 d. pagrindiniame Meksikos nacionaliniame teatre Palacio de Bellas Artes įvyks šokio, teatro ir muzikos spektaklio "Solución final" premjera. Spektaklį pamatys apie 1.500 žiūrovų.  Liepos 10 d. Vyks uždaras pristatymas profesionalams, programų sudarinėtojams ir kitiems industrijos atstovams.

 

Šis unikalus projektas apjungia Lietuvos, Prancūzijos ir Meksikos menininkus bei įvairias meno disciplinas: šiuolaikinį šokį, butoh, flamenco, fizinį teatrą bei eletroninę ir gyvą muziką, vokalą. Taip sukuriamas nepakartojamo intensyvumo spektaklis, nestokojantis politinių motyvų, nagrinėjantis smurtą šiuolaikinėje visuomenėje.

 

Šis projektas - tai žymaus Meksikos choreografo Vicente Silva Sanjinés iniciatyva. Jo ilgalaikė svajonė bendradarbiauti su legendarinės muzikos teatro grupės Von Magnet įkūrėju Phil Von išsipildė, jie kartu režisuoja spektaklį. Šiame projekte dalyvauja Meta Meat - tai nauja Phil’o Von’o sukurta grupe - duetas kartu su Hugues Villette. Vicente Silva Sanjinés iš 286 šokėjų, dalyvavusių atrankoje, atsirinko 5 menininkus (Pamela Grimaldo, Paola Peña, Yokoyani Arreola, Héctor Valdovinos, Kesia Herrera), kurie sudarys VSS šokėjų komandą. Vicente Silva Sanjinés taip pat pakvietė Lietuvių kilmės menininkę, butoh šokėją bei choreografę Sakurako, šokio teatro kompanijų Re-United Now-Here Paryžiuje ir Okarukas Vilniuje įkūrėją. Sakurako ne tik sukurs ir atliks vaidmenis spektaklyje, bet taip pat bus atsakinga už kostiumų sukūrimą.

 

„Tai nuostabus projektas, kur intensyvus darbas yra ir malonumas. Vicente Silva Sanjinés turi aiškią viziją ir tuo pačiu yra atviras pasiūlymams, todėl spektaklis kuriamas labai organiškai, kur kiekvienas dalyvis pasiūlo, ką gali geriausia, kuriant visumą”, - pasakojo Sakurako spaudos konferencijoje Terazza Regina, birželio 29 d. „Tai stiprus rezonansas, kurio metu kalbama ta pačia kalba, neteikiant svarbos žmonių kilmei ar gyvenamajai vietai”, - atsakydama į klausimą, kas sieja Lietuvos Meksikos ir Prancūzijos menininkus, teigė Sakurako.

 

VSS komanda pradėjo darbą anksčiau, ruošiant grupines choreografijas, tačiau iš esmės spektaklio forma pradėjo aiškėti dviejų intensyvių kūrybinių dirbtuvių metu.

 

Pirmoji kūrybinė dirbtuvė vyko birželį Château Éphémère Paryžiuje, kur reziduoja Phil Von ir Sakurako, su visa iš Meksikos atvykusių  menininkų komanda. Šiuo metu vyksta paskutinis etapas  - inetnsyvios kūrybinės dirbtuvės ir repeticijos Meksikoje su Phil Von, Sakurako ir Hugues Villette.  

 

Šis spektaklis  -  intensyvus įvairių disciplinų junginys kalbantis apie itin aktualią Meksikos ir vakarų visuomenės  temą – smurtą. Intensyvi choreografija, apjungianti šiuolaikinį šokį, butoh ir flamenco, kartu su fizinio teatro elementais, yra dar sustiprinama originalia Von Magnet ir Meta Meat elektronine muzika bei gyvu Hugues Villette (būgnai) ir Phil Von (daf, duduk, zurna, akordijonas, vokalas ir t.t.) muzikos atilikmu.

 

Daugiau informacijos apie menininkus:

http://vssciadedanza.weebly.com/vicente-silva.html

https://metameat.bandcamp.com

http://www.vonmag.net

http://sakurakoparis.wixsite.com/sakurako

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.