Klaipėdoje prasidėjo tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“
2017-06-01

Klaipėdos dramos teatre šiandien įvyko spaudos konferencija, skirta tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ atidarymui. Žurnalistai kalbėjosi su festivalio organizatoriais ir pirmosiomis viešniomis - aktorių ir muzikančių trio „Sutari“ iš Lenkijos.

 

„Sutari“ – tai trys žavios merginos, Zofia Zembrzuska, Katarzyna Kapela ir Barbara Songin. Jų kūryboje persipina Lenkijos liaudies dainos, lietuviškos sutartinės, autorinė kūryba, archaika ir modernumas. Jų balsai kryžiuojasi ir liejasi taip, kad nebeįmanoma atskirti, kur kuri dainuoja, sukurdami vientisą audinį. Barbara Songin sako – „mes esame kaip standžiai išausta drobė. Mus sužavėjo lietuviškos polifoninės dainos – sutartinės. Jos inspiravo ne tik mūsų ansamblio pavadinimą, bet ir atlikimo techniką, ir net patį kūrybos principą. Lietuviškas žodis „sutarti“ – reiškia derėti tarpusavyje, būti harmonijoje. Bandome ne pakeisti dainas, o tiesiog atskleisti tai, kas jose jau slypi. Išsaugodamos stilių, temperamentą, melodiką, ritmą, o visų svarbiausia, dainų turinį – artimą moterims, inteligentišką, patrauklų. Papildome jas šiuolaikiniais elementais, skambesiu ir interpretacija. Išlaikome tradicinį muzikavimo charakterį – traktuojame dainavimą kaip dalyvių susitikimą ir dialogą. Susikalbame per muziką – kaip mūsų močiutės.“

 

„Sutari“ - trio, sujungianti poeziją, teatrą ir muziką į vieną pritrenkiančią ir užburiančią originalumu visumą. Jos dainuoja su neįtikėtinu lengvumu, jų balsai susitinka ir vėl išsiskiria, uždengdami intymumo skraiste jų virtuoziškumą. Jų pasirodymų geografija – nuo Norvegijos iki Brazilijos, tačiau Lietuvoje „Sutari“ iki šiol ne tik nežinomos, bet ir apskritai nėra buvusios. „Sutari“ merginos džiaugiasi, kad Klaipėdoje joms dviguba premjera: naujo albumo „Osty“ („Usnys“) pristatymas ir pirmoji grupės viešnagė Lietuvoje. Merginų teigimu, joms ypatingai svarbu pasitikrinti, kaip  „Sutari“ kūrybą, kurioje naudojamas lietuviškos kultūros paveldas, įvertins patys lietuviai.

 

Šįvakar 19.00 Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje įvyks teatralizuotas „Sutari“ koncertas, o šeštadienį 17.00 jos parodys muzikinį performansą "Arbūzas". Pageidaujantys galės įsigyti ir naujausią jų albumą, išleistą vos prieš savaitę.

 

Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“ vyks Klaipėdoje nuo birželio 1 iki 25 d. Jo programoje spektaklius rodys „Nowy teatr“ (Lenkija, Varšuva), Teater NO99 (Estija, Talinas), Liepojos teatras (Latvija), Nacionalinis dramos teatras (Lietuva, Vilnius), OKT/Vilniaus miesto teatras, Klaipėdos dramos teatras. Festivalį birželio 25 d. užbaigs juodojo kabareto grupė iš Londono „The Tiger Lillies“.

 

Kuo išskirtinis „TheATRIUM“? Visų pirma tuo, kad festivalis visiškai klaipėdietiškas, kuriamas vien pačių klaipėdiečių rankomis ir lėšomis. Tai bene vienintelis Lietuvos istorijoje tarptautinis festivalis, kuriamas išskirtinai miesto pajėgomis. „TheATRIUM“ organizuoja Klaipėdos dramos teatras, festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos verslininkai - UAB „Stemma group“,  AB „Limarko laivininkystės kompanija“, UAB „Pamario restauratorius“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Sveikatos gija“, UAB „Nesė“, Sūrio „Džiugas“ namai.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.