Prasideda šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ skaitymai
2017-04-18

Antrąją Velykų dieną prasidėjo šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“. Festivalio autoriai ir komanda K. Sirvydo skvere surengė akciją „Ką nori, tą protestuoji“. Praeiviai buvo kviečiami pasakyti ar parašyti ant lapo savo nuomonę apie tai, kas jiems svarbu ir aktualu. Nuo šiandienos, visi kviečiami į nemokamus pjesių socialinėmis temomis skaitymus įvairiose Vilniaus vietose. Festivalio metu bus pristatytos aštuonios skirtingų autorių pjesės.

 

Šiemet „Dramokratija“ vyksta jau trečią kartą -  prasidėjęs kaip tuometinių LMTA kino dramaturgijos studentų bei dėstytojos, dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės iniciatyva, festivalis sėkmingai gyvuoja ir pritraukia vis įvairesnius kūrėjus. Pagrindiniu tikslu organizatoriai laiko kūrybinį procesą, kuriame tekstas įgauna ypatingą svarbą. Dramaturgai pagal paskelbtą temą registravo savo idėjas, vėliau dirbo su jomis kūrybinėse dirbtuvėse, o parašius pjeses buvo kviečiami jungtis visi norintys skaityti ir režisuoti. Tarp skaitovų bus galima išvysti aktorius Larisą Kalpokaitę, Gabrielę Kuodytę, Mantą Zemlecką, Mantą Bendžių, modelį Gytį Reiterį bei daug kitų.

 

„Dramokratijos“ metu bus pristatytos šios pjesės: Živilės Zabackaitės „Mamos“, Jurgos Tumasonytės „Remontas“, Alexandra Loonin „I wanted to be Britney, Whitney and J‘LO“, Martyno Tiškaus „Vasara“, Indrės Bručkutės „Anoniminė ša.lis“, Ingridos Ragelskienės „Rūstytė“, Justo Tertelio „Legenda apie Naou“ bei Jono Kuprio „Atostogų metai“. Autoriai teigia įkvėpimo sėmęsi iš įvairių kontekstų – socialinių tinklų, knygų, naujų įstatymų ar tiesiog iš to, kas aktualu ir apie ką jau kurį laiką norisi kalbėti.  Klausytojų pasisakymai laukiami ir po kiekvienų skaitymų vyksiančiose diskusijose.

 

Šiandien 19 val. festivalio organizatoriai kviečia į atidarymo renginį – Živilės Zablackaitės pjesės „Mamos“ skaitymą, kuris vyks kavinėje „The Great Tit“. Autorė įkvėpimo sėmėsi iš pastarųjų diskusijų apie šeimos politiką. Dramaturgė kelia klausimą – ar visi vyrai ir moterys gali ir turi būti tėvais?

 

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalio programą bei visas naujienas rasite „Dramokratija“ Facebook paskyroje.

Projekto daliniai remėjai – Lietuvos kultūros taryba prie LR kultūros ministerijos.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.