100 nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms išdalinęs LNDT kviečia jungtis prie iniciatyvos
2017-04-28

2016 metų rudenį, pradėdamas 77 sezoną, Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatė specialius pasiūlymus verslui ir naujieną Lietuvoje – nuolaidas daugiavaikėms šeimoms. „Didelės šeimos kortelė“ suteikia galimybę daugiavaikėms šeimoms pirkti bilietus į Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklius už pusę kainos. Šią kortelę jau pasirinko daugiau nei šimtas daugiavaikių šeimų, naujieną įvertino ir tris vaikus auginantis Vilniaus meras.

 

LNDT „Didelės šeimos kortelę“ turintis Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako: „Vilnius yra draugiškas ir atviras visiems miestas, todėl sveikinu tokią Lietuvos nacionalinio dramos teatro iniciatyvą didelėms šeimoms. Patys šeimoje auginame tris vaikus ir dažniausiai šeimoms skirti pasiūlymai yra 4 asmenims, o didesnėms šeimoms pasiūlymų nepasitaiko. Tikiuosi, kad šis projektas taps paskatinimu kitoms įmonėms ir įtaigoms būti draugiškiems didelėms šeimoms“.

 

Tris dukras auginanti, daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ narė Lina Lukošienė, besinaudojanti „Didelės šeimos kortele“ sako, kad teatro lankymas yra būtinas visai šeimai: „Vaikams labai reikia prasmingai praleisto laiko su šeima. Teatro lankymas yra idealus laisvalaikis šeimai, o laiko atradimas priklauso tik nuo šeimos prioritetų. Spektakliai pratina vaikus suprasti daugiau, moko susimąstyti apie rimtesnius dalykus. O kas turi parodyti teatro grožį, jei ne tėvai? Labai smagu visiems kartu sėdėti salėje: kai lauki spektaklio pradžios, nežinodamas kas vyks scenoje, aplanko pakylėtas jausmas, paskui daliniesi įspūdžiais su šeima. Galima sakyti, kad jei turi bilietus į spektaklį – turi kartu turiningai praleistą laiką.

 

Visgi vidutines pajamas gaunančiai šeimai vaikščioti į teatrą dažnai ir visiems kartu yra sudėtinga. Todėl iki šiol kartais eidavome su vyru, kartais su vyresniais vaikais, kartais su mažiuke. Apie „Didelės šeimos kortelę“ sužinojau atsitiktinai iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro interneto svetainės, 50 proc. – puikiausia nuolaida! Tokiais atvejais labai gera būti daugiavaikiais!

 

Išsirinkome šešis spektaklius. Prasmingas spektaklis buvo „Laimingasis princas”, vyresnės dukros norėjo pamatyti „Išvarymą“, „Bestuburiadą“. Pats įsimintiniausias ir šimtu procentų visiems patikęs spektaklis buvo „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, o šią savaitę nekantriai laukiame  „Atžalyno“.“

 

Jurgita Pocienė, daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė teigia, kad tai jog kortelę pasiėmė daugiau nei 100 šeimų, rodo, kad pasiūlymas yra sėkmingas: „LNDT iniciatyva yra labai sveikintina ir iš tiesų labai reikalinga. Didelės šeimos, deja, labai retai kada gali sau leisti kultūrines pramogas, kadangi jos ne tik daug kainuoja, bet ir jas sudėtinga susiorganizuoti. Tačiau yra nemažai šeimų, kurios užsisakė šią kortelę ir sėkmingai ja naudojasi. Dauguma, žinoma, keliauja į vaikiškus LNDT spektaklius.“

 

Šią kortelę tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos, pateikusios prašymą ir daugiavaikės šeimos statusą patvirtinantį dokumentą teatrui, gauna teatro kasoje. Su viena kortele per sezoną galima įsigyti iki 30 bilietų su 50 proc. nuolaida į visus LNDT spektaklius. LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis sako: „Džiaugiuosi, kad mūsų iniciatyva pasiteisino ir nemaža dalis daugiavaikių šeimų pasinaudojo „Didelės šeimos kortele“. Pasirodo, laiko teatrui surasti nesunku, o apsilankymas spektaklyje suteikia gerų įspūdžių visai šeimai. Tikiuosi, kad prie mūsų iniciatyvos prisijungs ir kitos organizacijos, pateikdamos specialius pasiūlymus daugiavaikėms šeimoms, nes jos jokių valstybinių lengvatų (išskyrus nuolaidos darželiui) negauna.“

 

„Didelės šeimos kortelės“ atsiėmimo ir naudojimosi sąlygos plačiau aprašytos Lietuvos nacionalinio dramos teatro interneto svetainės www.teatras.lt skyriuje „Bilietai ir informacija“.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.