Baigėsi „Dramokratijos“ kūrybinės dirbtuvės su rašytoju Chris Thorpe
2017-03-03

Vasario 27 – kovo 1 dienomis Goethe institute Vilniuje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė aktorius ir dramaturgas iš Didžiosios Britanijos Chris Thorpe. Jose dalyvavo pjesių, atrinktų dalyvauti šių metų „Dramokratijos“  festivalyje, autoriai.

 

Pjesių skaitymo festivalis „Dramokratija“, šįsyk savo šūkiu skelbiantis „Čia ir dabar“,  šiemet po įvairias Vilniaus vietas pasklis balandžio 17-23 dienomis. Jo metu bus galima išgirsti devynias pjeses socialinėmis temomis.

Išvykdamas Chris Thorpe sakė esąs įkvėptas jaunųjų rašytojų bei be galo susižavėjęs Vilniumi. Dramokratijos dalyviams jis linkėjo didžiausios sėkmės ir nekantrauja sulaukti kaip jos bus pristatomos festyvalyje.

Dirbtuvių metu Chris Thorpe kartu su dalyviais diskustavo apie kūrybą, dramaturgiją, rašymą, dalindavosi savo patirtimi. Pradedantieji dramaturgai buvo kviečiami pažvelgti į savo rašomas pjeses iš kitos perspektyvos, atlikti įvairius mąstymą skatinančius pratimus.

Po bendrų užsiėmimų autoriai turėjo galimybę aptarti „Dramokratijoje“ dalyvausiančias pjeses individualiose konsultacijose su Chris Thorpe. Jų metu žymus menininkas su kiekvienu pasidalindavo savo įžvalgomis ir patarimais. Dramaturgai taip pat džiaugėsi užduodamais klausimais, kurie leido išgryninti idėjas bei tobulinti tekstus. Taip pat tai skatino galvoti apie idėjos pateikimo formą, kad tai taptų aktualu ir suprantama plačiai auditorijai.

Dauguma „Dramokratijos“ dalyvių tokio tipo kūrybinėse dirbtuvėse tobulinosi pirmą kartą. Jie itin džiaugėsi turėję progą,naujai pažvelgti į savo darbus, teatrą, socialines temas ir pasisesmti įkvėpimo vieni iš kitų. Devyni jaunieji dramaturgai buvo atrinkti žymių Lietuvos meno ir literatūros atstovų komisijos, kurią sudarė literatūrologė ir teatrologė prof. Aušra Martišiūtė, poetė ir dramaturgė Daiva Čepauskaitė, scenaristas ir prozininkas Saulius Šaltenis bei teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas Jonas Vaitkus.

Šiuo metu dramaturgai koreguoja savo tekstus ir ruošiasi trečiajam „Dramokratijos“ festivaliui. Šiemet jis vyks balandžio 17 – 23 dienomis įvairiose Vilniaus vietose

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.