Lietuvoje reziduojanti šokėja ir choreografė Liza Baliasnaja pristato šokio tyrimą
2016-12-28

Vienas iš „Menų spaustuvės“ tarptautinių rezidencijų programos tikslų – suteikti galimybę į Lietuvą bent trumpam sugrįžti kurti į užsienį išvykusius menininkus.

 

Darbą su šokiu pradėjusi Kauno šokio teatro „Aura“ trupėje, šokėja, choreografė ir performansų autorė Liza Baliasnaja į Vilnių atvyko iš Belgijos. Čia ji mokėsi Briuselio scenos menų ir choreografijos studijose P.A.R.T.S.  Belgijoje pagal kitų choreografijas šokanti menininkė sako, kad nuolat dirbant prie kitų sukurtų projektų, nebelieka laiko ir jėgų padirbėti vienai, prie asmeninių choreografijos darbų.

 

Rugpjūtį ji rengė šokio dirbtuves kasmetinėje Vasaros šokio mokykloje, organizuojamoje  Lietuvos šokio informacijos centro, o prieš Kalėdas sugrįžo padirbėti prie individualaus šokio projekto – tyrimo „Residual“. „Pasirinkau rezidenciją, nes tiesiog iki šiol neturėjau galimybės kurti Lietuvoje. Kurti ir pasirodyti savo darbuose, o ne tik dalyvauti ten, kur viskas jau sukurta.“,- apie atvykimo į „Menų spaustuvę“ priežastis pasakoja Liza, – būtų puiku čia sukurtą darbą vėliau rodyti Lietuvoje – Belgijoje jau turiu kūrybinę bazę, norėčiau tokią susikurti ir čia.“

 

Gruodžio 29d. Liza Baliasnaja pristatys šokio tyrimą – pasirodymą, kuris, anot autorės, iš numatyto eskizo netikėtai išaugo į išbaigtą darbą. Kalbėdama apie apie tyrimą, kūrėja akcentuoja, kad išmoko leisti sau kažko nežinoti. „Supratau, kad solo darbe ne visada įdomu viską žinoti – dažnai iš tos nežinomybės galima daugiausiai išmokti. Abstrakti, iki galo nesuprasta šokio forma dažnai suteikia daugiau atradimų nei kitų parašytos knygos“,- teigia Liza ir priduria, kad į pristatymą kviečia ne tik pasižiūrėti, bet ir pasikalbėti apie šiuolaikinį šokį, kūrybą ir rezidencijų reikšmę.

 

Pasirodymas vyks gruodžio 29 d., 18:00 val., Menų spaustuvėje, Studijoje III

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.