Vilniaus „Lėlėje“ – „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs fantastinis spektaklis suaugusiems
2016-11-03

Penktadienį, lapkričio 4 d., į Vilniaus teatro „Lėlė“ sceną po ilgesnės pertraukos sugrįžta aukščiausiu šalies teatro apdovanojimu įvertintas spektaklis suaugusiems „Meteo“, sukurtas pagal žymaus amerikiečių fantastinės, sci-fi ir siaubo literatūros autoriaus Rėjaus Bredberio prozą.

 

Tarptautinės kūrėjų komandos ir talentingiausių jaunųjų Lietuvos lėlininkų bendras darbas, ne sykį pristatytas ir teatro festivaliuose užsienyje, prieš trejus metus buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už „darnią aktorių kolektyvo improvizaciją, pasitelkiant abstraktų siužetą, gyvai improvizuojamą garsinį foną ir įvairias objektų teatro priemones“. Anot prestižinio šalies teatro prizo komisijos narių, „spektaklis ryškiai išsiskyrė savitumu ir konceptualiu grynumu (t. y. lėlių / objektų teatrui būdingų klišių minimumu)“.

 

„Meteo“ – tai fantastinis spektaklis suaugusiems apie žmogaus pastangas sutramdyti žūstančios planetos stichijas. Spektaklio scenarijų inspiravo garsaus amerikiečių autoriaus Rėjaus Bredberio (Ray Bradbury) kūryba. Spektaklyje pasakojama apie grupę mokslininkų, atvykusių gelbėti nykstančios planetos. Jų misija – atkurti žūstantį pasaulį. Chemikas ieško gyvybės atgaivinimo iš sniego formulės. Agronomas bando sugrąžinti gyvybę manipuliuodamas vandens materija. Fizikas ieško naujo energijos šaltinio išnaudodamas šviesos teikiamas galimybes. Žūstančią planetą reprezentuoja lėlės,  kurios priešinasi mokslininkų vykdomiems eksperimentams. Ar Žmogus turi teisę ir yra pajėgus suvaldyti gamtos stichijas, ar turi pakankamai valios ir drąsos susidurti su tamsiąja savo sielos puse, atskirti realybę nuo fantazijos, išgyventi sapnų, vizijų ir haliucinacijų labirinte?, – klausia spektaklio kūrėjai.

 

Spektaklio veiksmas grindžiamas vizualinio teatro priemonėmis. Aktoriai manipuliuoja objektais, skysčiais, medžiagomis, faktūromis ir siūlo žiūrovui pasinerti į fantastiškų vaizdų pasaulį, atveriantį klausimų apie Žmogaus santykį su Visata ir savimi pačiu skrynią.

 

Spektaklio idėjos autorė ir režisierė – Suomijoje reziduojanti kūrėja Ana Ivanova-Brašinskaja, spektaklio dailininkė – Julija Skuratova, muzikinę dramaturgiją kuria Šarūnas Datenis, vaidina –  Imantas Precas, Edita Zėčiūtė, Indrė Liutkevičiūtė, Dainius Tarutis ir Karolis Butvidas.

 

Fantastinis spektaklis suaugusiems „Meteo“ bus rodomas lapkričio 4 d. 18:30 val. Vilniaus teatro „Lėlė“ didžiojoje scenoje.

Bilietus galite įsigyti ČIA

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.