„B ir B dialogas“ – ne per daug rimtai apie laisvę
2016-11-09

Ar atsimenate tą istoriją, kurioje dvi merginos, kur benueitų, vis atsiduria scenoje? Ne? Mes irgi! Bet... Lapkričio 27 d. Menų spaustuvės Juodojoje salėje choreografės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė pristatys šokio spektaklį „B ir B dialogas“, kuriame B ir B tikrai atsidurs scenoje. Kas per B ir B? Skaitykite toliau...

 

Kai Agnietė ir Greta sugalvojo kurti naują šokio spektaklį, jos pasikvietė dvi merginas - B ir B. Kam? Kodėl? Tyrimams, sako choreografės. Dvi žavios šviesiaplaukės drįso žengti ten, kur niekam nebūtų pakakę drąsos net pažiūrėti, jos kalbino įdomiausius žmones bei stengėsi nepasimesti jokioje situacijoje, už ką dažnai jas lydėjo ne tik susižavėjimo, bet ir kritikos žvilgsniai. Bet ar taip B ir B nepradėjo užimti žymiai daugiau vietos šiame kūrinyje? Ar apskritai buvo sąžininga naudotis tokiomis nekaltomis būtybėmis? Kas iš tiesų yra B ir B?

 

Jaunos choreografės ir šokėjos A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė pristato savo pirmąjį bendrą darbą. Po ilgų tyrimų ir žaidimų su B&B merginomis, kūrėjos žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet ir galų gale sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek ir teatre trukdo būti atviru. Svarbiausia užduotis, kūrybiniame procese persekiojusi visą komandą, buvo atsikratyti rimtų veidų ir nesivelti į filosofiją, - juk viskas gali būti žymiai paprasčiau, bet išlikti tiesa. Argi negalime šiek tiek nerimtai pakalbėti apie laisvę būti savimi? Galbūt tik taip ir yra įmanoma?

 

2016 m. rugsėjo 23 d. šokio spektaklis „B ir B dialogas“ buvo pristatytas Korko (Airija) Firkin Crane šokio namų auditorijai, kartu su šokio studija „Low Air“ remiančioje šį projektą. Spektaklio idėja gimė būtent Korko mieste, „Blank Canvas“ šokio rezidencijos metu, po kurios kūrėjos nusprendė toliau plėtoti dviejų personažų kelionę ir perkelti idėją į teatro sceną.

 

Ilgą laiką video formate gyvenusios B ir B, sudomino ir teatre daug dirbantį kino režisierių Joną Tertelį, padėjusį nepasimesti tarp galybės kūrybinio proceso metu nufilmuotos dokumentinės medžiagos, o garso takeliu rūpinosi Artūras Bumšteinas. Choreografių suraizgytas atskiras istorijos detales į suvokiamą pasakojimą dėliojo dramaturgė Sigita Ivaškaitė, o jautrią įvaizdžio temą sprendė scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Darbutaitė. Finale šviesomis viską išryškino ir akcentus sudėjo Povilas Laurinaitis.

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.