Lietuvos rusų dramos teatro iššūkis visuomenei – o kas jums yra #tevyne ?
2016-10-25

Lietuvos rusų dramos teatre – nauja premjera! Tai – #tevyne – režisieriaus Georgijaus Surkovo (Latvija) sukurtas LRDT spektaklis pagal populiarios jaunos lietuvių dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės pjesę. Ji, savo ruožtu, buvo sukurta G. Surkovo, G.Labanauskaitės ir LRDT aktorių laboratorijos „Mano meninis gyvenimas“, vykusios LRDT šį pavasarį ir vasarą, pagrindu.

 

Ką reiškia žodis „tėvynė“  jums, jūsų artimiesiems, draugams, ką apskritai šiandien žmonės mano apie tėvynę ir kas jiems yra tėvynė?  Atviros sceninės diskusijos forma šis vaidinimas atspindi Lietuvos rusakalbių gyventojų, LRDT aktorių samprotavimus apie šalį, kurioje jie gyvena, apie jos praeitį ir dabartį, apie jos žmones ir jos kultūrą, jos politiką ir visuomenę, religiją, buitį ir kasdienybę.  

G. Labanauskaitė kūrė šios pjesės tekstą, iš dalies naudodama dramaturginį „verbatim“ principą, t.y. pagal išsakytus balsu, ir dokumentiškai užfiksuotus žmonių samprotavimus. Tipinės kasdienio gyvenimo situacijos, atpasakotos jas išgyvenusių žmonių lūpomis, iš scenos skamba kartais dramatiškai, kartais su humoru.

Spektaklyje gilinamasi į sąvokos „tėvynė“ prasmes. Jas spektaklio atlikėjai aptarinėja su žiūrovais. Kultūrų, tautų ir valstybių sankirtos, prisiminimai apie bendrą praeitį čia yra pateikiami per įvairių Lietuvos tautų žmonių asmenybes ir likimus.

Spektaklio pavadinimą – žodį „#tevyne“ be lietuviškų raidžių ir su grotažyme, arba „haštagu“ – parinko patys jaunieji spektaklio kūrėjai. Tai reiškia, kad personažų gyvenimo dalis vyksta virtualioje realybėje, socialiniuose tinkluose. Tai taipogi yra savotiškas iššūkis, priverčiantis susimąstyti, ar per virtualią realybę nėra prarandama žmonių tapatybė, kaip grotažymėmis supančiota kalba praranda savo unikalumą?

Spektaklis „#tevyne“ yra iššūkis. Tai dar viena galimybė įsigilinti į aktualius, tačiau ne visuomet sulaukiančius deramo dėmesio klausimus, kas mes tokie esame, kas yra tas pasaulis, kuriame mes gyvename, ir kokia yra mūsų šio buvimo čia ir dabar prasmė? 

 

Kas: premjerinis spektaklis „#tevyne

Kur: Lietuvos rusų dramos teatras

Kada: lapkričio 19 d. 18:30

Bilietus galite įsigyti ČIA

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.