Kauno nacionaliniame dramos teatre - premjera pagal H. Ibseno pjesę „Kai mirę nubusim“
2016-10-21

Du metus iš eilės labai sėkmingai dalyvavusi Nacionalinio Kauno dramos teatro festivalyje „Nerk į teatrą“ kaip kūrybinių dirbtuvių vedėja, režisierė Monika Klimaitė pasirinko dramaturgijos klasiko Henriko Ibseno pjesę „Kai mes mirę nubusim“ (1899). Ši drama tarsi apibendrina prieš tai parašytas autoriaus dramas, pradedant nuo „Lėlių namų“ iki šios, paskutinės jo kūryboje,  užbaigiančios tam tikrą dramų ciklą.

 „Pjesėje kalbama apie pasirinkimus, praradimus ir instinktą susigrąžinti tai, ką prarandi. Žmogus, nepaisant jo amžiaus, statuso, socialinės padėties ar laikmečio, nuolat yra pasirinkimų kelyje. Nors ir parašyta XX-XXI amžių sankirtoje, ši pjesė man atrodo aktuali ir šiandien, nes žmogaus dvasiniai poreikiai nesikeičia, – keičiasi tik aplinkybės ir pateikimo forma. Visi pjesės veikėjai – tarsi kažkada padarytų pasirinkimų „aukos“, kurios dabar jaučiasi įkalintos savo ir kitų egzistencijose. Spektaklyje norėčiau kalbėti apie žmogų, siekiantį ištrūkti iš stagnacija pavirtusios realybės, susigrąžinti prarastą „laisvę“ ir vėl iš naujo nubusti „naujam“ gyvenimui. Šį kūrinį matau kaip realybės ir pasakos sintezę, kur nėra aiškios – atpažįstamos vietos ar laikmečio“, – teigia Nacionaliniame Kauno dramos teatre debiutuojanti menininkė M. Klimaitė.

Ilgoji  salė

Premjera – 2016 m. spalio 29, 30, lapkričio 2 d.

Trukmė – 2 val.

Profesorius Arnoldas Rubekas –  Dainius Svobonas

Ponia Maja Rubek – Inga Mikutavičiūtė, Neringa Nekrašiūtė

Irenė,  Diakonė – Eugenija Bendoriūtė, Eglė Grigaliūnaitė

Kurorto inspektorius – Artūras Sužiedėlis

Ulfheimas, dvarininkas – Henrikas Savickis

Režisierė – Monika Klimaitė

Scenografijos dailininkė – Paulė Bocullaitė

Kostiumų dailininkė –  Eigilė Juodytė

Kompozitorius  – Tadas Žukauskas

 

Iš vokiečių kalbos vertė Antanas Gailius

Vaidina: Dainius Svobonas, Inga Mikutavičiūtė, Neringa Nekrašiūtė, Eugenija Bendoriūtė, Eglė Grigaliūnaitė, Artūras Sužiedėlis, Henrikas Savickis

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.