Vasaros šokio mokykla’16 – erdvė kūno galimybių plėtimui
2016-07-13

Vasaros šokio mokykla – kasmetinis didžiausias edukacinis šokio renginys, rengiamas jau septynioliktąjį kartą, šią vasarą vyks rugpjūčio 15-20 dienomis Menų spaustuvėje. Šiemet organizatoriai pristato 5 pedagogus iš JAV, Nigerijos, Slovakijos, Austrijos ir Lietuvos, kurie pasiūlys 6 skirtingas disciplinas šokio profesionalams ir mėgėjams. Pasak renginio koordinatorės Laimos Servaitės: “visi seminarai skirti šokėjo kūno galimybių paieškoms ir jų plėtimui”.

Ypač laukiama – sertifikuota judesio analitikė Marta Polakova, kuri kvies į kūrybinę laboratoriją ne tik šokėjus profesionalus, bet ir mėgėjus, besidominčius judesiu ir teatru. Jos metu bus naudojama „Laban Movement Analysis“ technika, kuri per pastaruosius metus labai išpopuliarėjo ir yra taikoma ne tik šokyje, bet ir psichoterapijoje, fizioterapijoje ir teatre. 6 dienų kursas, kuris bus sudarytas iš 18 valandų praktikos, leis suvokti kūno logikos principus ir suteiks žinių apie kūno pasirinkimo galimybes.

Šiais metais į Vasaros šokio mokyklą sugrįžta lietuvių pamėgtas afro ir šiuolaikinio šokio dėstytojas iš Nigerijos – Kigsley A. Odiaka, kuris atvyksta su atnaujintomis pamokų programomis. Choreografas kartu su pamokų dalyviais afro šokį nagrinės „Egu Odum” stiliaus pagrindu, o 6 dienų šiuolaikinio šokio seminare leisis į kūno išraiškos galimybių paieškas.

Šiuolaikinio šokio profesionalai ir mėgėjai turės galimybę gilinti kūno judesių suvokimą ir austrės Renate Graziadei šio stiliaus technikos pamokose. R. Graziadei kartu su Artūru Stäldi ir įkurtu laborgras kolektyvu nuolat tiria šokį kaip nepriklausomą meno formą ir pabrėžia jo atvirumą kitoms meno srovėms ir jų estetikai. Dėstytoja seminaro metu padės dalyviams suprasti judesio dinamiką ir sieks, kad kiekvienas padidintų savo judesių pasirinkimų amplitudę.

Organizatoriai džiaugiasi galimybe šių metų Vasaros šokio mokyklos metu pakviesti į Libby Farr baleto pamokas. L. Farr profesionali pedagogė, kuri dėsto tokiose aukštosiose mokyklose, kaip P.A.R.T.S. (Belgija) ir SEAD (Austrija). Jos pristatomas 9 valandų praktikos kursas padės sustiprinti šokėjo kūno sąmoningumą ir primins kaip taisyklingai valdyti judantį kūną.

Trumpam iš Belgijos į Lietuvą sugrįš choreografė, šokėja, performansų kūrėja Liza Baliasnaja. Kartu su ja šokio mokyklos dalyviai išgyvens praktinės laboratorijos “A BODY BEING DANCED” iššūkius. Šis kursas rekomenduojamas tiems, kurie nori perprasti savo kūno įpročius ir suvokti, kaip yra mokomasi šokio.

Rugpjūčio 20 d., 20 val. vyks visiems atviras Vasaros šokio mokyklos’16 uždarymas, kurio metu bus galima pamatyti seminarų rezultatus ir padiskutuoti su visais dėstytojais.

Vasaros šokio mokykla’16 vyks rugpjūčio 15-20 d. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6). Renginys yra mokamas, registruotis galite. Daugiau informacijos apie renginį rasite Lietuvos šokio informacijos centro puslapyje www.dance.ltDaugiau informacijos:

Vasaros šokio mokyklos koordinatorė Laima Servaitė

info@dance.lt

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.