Šimtamečiame Berlyno parke vokiečių dėmesį prikaustė „Auros“ šokėjai
2016-06-28

Birželio 24–26 d. Kauno šokio teatrui „Aura“ teko garbė šiuolaikinio šokio, dailės ir muzikos performansu „SOTUS“ atidaryti Berlyno Kiornerio parke vyksiantį tarptautinį festivalį „48 Stunden Neukölln“ (48 Niukiolno valandos). Šiemet festivalis sutapo su Kiornerio parko 100-to metų jubiliejumi, todėl dvigubos šventės proga Berlyne gyvenanti lietuvių menininkė Almyra Weigel parko teritorijoje esančią galeriją transformavo į siurrealistinę menę, suformuotą iš vokiškų laikraščių.


Sukūrė mistišką reginį

Nuostabaus grožio Kiornerio parkas performanso metu pavirto į mistiškus barokinių rūmų sodus, kuriuose dėmesį prikaustė choreografės Birutės Letukaitės vadovaujamo šokio teatro „Aura“ šokėjai, pasirėdę Almyros Weigel kurtais originaliais laikraštiniais kostiumais.

Tris dienas vykusio performanso SOTUS metu, keturiolika šokėjų, lydimų gyvai atliekamos kompozitoriaus Antano Jasenkos muzikos, ištaiginga eisena pajudėdavo į parko gilumą ir įvairiose parko vietose atliekamomis šokio improvizacijomis dalinosi su festivalio lankytojais.

Lietuvių menininkai, atlikdami specialiai Kiornerio parko jubiliejui sukurtą performansą „Sotus“, kėlė klausimus ar šiame persisotinusiame informacija pasaulyje civilizuotas žmogus dar yra pajėgus atsirinkti vertybes. Performansas pasižymėjo išskirtiniu vizualumu, interakcija su žiūrovais ir tapo vienu festivalio programos favoritu.

Jau ketvirtasis bendras projektas

Kauno šokio teatras „Aura“ jau daugiau nei trisdešimt metų ne tik pristato profesionalų šiuolaikinį šokį teatro scenoje, tačiau ir aktyviai dalyvauja tarpdisciplininiuose projektuose su įvairių meno sričių kūrėjais. Šis projektas – tai ketvirtasis bendras Kauno šokio teatro „Aura“ ir įvairias laikraštinio meno technikas įvaldžiusios menininkės Almyros Weigel darbas. 2011 m. bendradarbiavimas prasidėjo šokio spektakliu „Ar aš esu tas, kas esu?“ (chor. B. Letukaitė), 2014 m. “Auros” šokėjai atidarė personalinę Almyros Weigel parodą „Debesuota su pragiedruliais“ bei Kauno paveikslų galerijoje atliko performansą „Užslėpto praregimumas“ (idėja A.Weigel, chor. ir rež. B. Letukaitė).

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.