Birželio 29 d. LNDT kasoje dirbs teatro aktoriai ir direktorius
2016-06-27

Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas prasidės rugsėjo 2 dieną, tačiau jau dabar žiūrovai yra kviečiami jam pasirengti. Birželio 29 dieną prasidės bilietų į 77-ojo sezono spektaklius prekyba. Pirmieji norintys įsigyti bilietus galės pasitarti ne tik su kasininke, bet ir su aktoriais: Martynu Nedzinsku, Birute Mar, Dalia Michelevičiūte, Mariumi Repšiu, Arūnu Vozbutu. Lankytojų nuomones išklausys ir daugiau apie spektaklius papasakos LNDT teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Žiūrovų laukia dar viena staigmena – vasarą vyksiantis „Premjerų maratonas“. Tai pasiūlymas išsirinkti premjerą, žinant tik jos datą. Už patrauklią kainą teatro lankytojai galės įsigyti bilietus į garsių Lietuvos režisierių ir pradedančių teatralų, į klasikos ir šiuolaikinės dramaturgijos spektaklius. Anot organizatorių, tai puiki galimybė netikėtai atrasti sau naujus pastatymus. Iki rudens apie LNDT 77-ojo sezono premjeras nebus išduodama nieko daugiau nei spektakliui priskirtas numeris, premjeros data ir salė.

LNDT „Premjerų maratone“ dalyvauja penkios pirmojo pusmečio premjeros: Premjera Nr. 1, kurios pirmasis rodymas numatomas rugsėjo 2 dieną, Premjera Nr. 2, kuri žiūrovams bus pristatyta rugsėjo 17 dieną, Premjera Nr. 3 (spektaklis vaikams) – spalio 16 dieną, Premjera Nr. 4 – spalio 22 dieną ir Premjera Nr. 5 – spalio 29 dieną. Kokios premjeros ir jų kūrėjai slepiasi po simboliniais skaičiais, bus atskleista rugpjūčio pabaigoje vyksiančioje Lietuvos nacionalinio dramos teatro spaudos konferencijoje. Joje bus detaliau pristatomos pirmojo pusmečio naujienos, sezono idėja ir nauji žiūrovų laukiantys pasiūlymai. O birželio 29 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia žiūrovus pasinaudoti proga iš anksto daugiau informacijos gauti iš aktorių ir teatro direktoriaus. Aktoriai kiekvienam susidomėjusiam patars, koks spektaklis galėtų patikti, ką verta pamatyti, o gal net išduos, kokioje iš skaičiais užkoduotų premjerų jie vaidins.

„77-ajame sezone žiūrovams pristatysime virš dešimt premjerų. Žiūrovai išvys ir meistrų darbus, ir debiutus, į teatrą dirbti atvyks užsienio kūrėjai. Jie statys lietuvių ir užsienio klasiką, šiuolaikinę dramaturgiją. Turėdami tokį platų spektaklių spektrą, vasaros metu nusprendėme pasiūlyti žiūrovams žaidimą – pasikliauti savo nuojauta ir pabandyti išsirinkti premjerą, žinant tik jos numerį. Pirkdami tokį bilietą, žiūrovai nežinos nieko, išskyrus spektaklio datą ir salę. Intriga bus dvejopa – tik artėjant rudeniui žiūrovai sužinos, į kokį spektaklį pataikė nusipirkti bilietą. Be to, turime ir kitą tikslą – galbūt kai kurie žiūrovai išvys spektaklius, į kuriuos net nebūtų pagalvoję nueiti? Visi galime papasakoti istorijų, kaip negavę bilietų į norimą spektaklį ar filmą festivalyje, nueiname žiūrėti kūrinių, kurių net neplanavome aplankyti, ir šitaip atrandame tikrų šedevrų ar bent jau netikėtai įdomių vardų. Štai tokį žaidimą, kurį pavadinome „Premjerų maratonu“, ir siūlome. Žinoma, įslaptintų premjerų kainos labai patrauklios – nuo 4 iki 6 eurų“, – sako LNDT generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė.

Vasarą patrauklios kainos ne tik į premjeras, bet ir jau rodomus LNDT spektaklius, nes kartu su bilietų pardavimu birželio 29 dieną startuoja tradicine tapusi LNDT vasaros akcija, kurios metu žiūrovai kviečiami rudeniui ruoštis iš anksto ir vasarą bilietus įsigyti ženkliai pigiau.

Birželio 29 dieną LNDT kasoje kviečiama susitikti su:

12.00–12.30 teatro direktoriumi Martynu Budraičiu ir aktoriumi Martynu Nedzinsku

12.30–13.00 aktoriumi Mariumi Repšiu ir aktore Birute Mar

17.00–17.30 aktore Dalia Michelevičiūte ir aktoriumi Arūnu Vozbutu

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.