Birželio pabaigoje - Martino McDonagho pjesės „Vienarankis iš Spokano“ premjera
2016-05-31

„Teatro saloje“ statoma vieno garsiausių Airijos dramaturgų Martino McDonagho juodojo humoro komedija „Vienarankis iš Spokano“.

M. McDonaghas dažnai lyginamas su žymiu kino režisieriumi Quentino Tarantino: kūryboje gausu beprasmiškos, nužmogintos prievartos, juodojo humoro, skirtingų istorijų sampynų. Tai jau tapo dramaturgo vizitine kortele. Kritikų įsitikinimu, didelę įtaką dramaturgui turi ir Davido Lyncho, Martino Scorsezės, Terenco Malicko kinematografijos šedevrai. McDonagho pjesė– sensacingas teatras, kuris abejoja moralinėmis normomis ir meta iššūkį nusistovėjusioms dogmoms apie tai,  ką galima ar privalu rodyti scenoje.

Įkvėptas dramaturgo Haroldo Pinterio, M. McDonaghas kuria pjesę apie pasaulio neteisybę. Vienintelis išsigelbėjimas šiame beprotiškame pasaulyje - ironiškas, nuoširdus, graudus juokas ir sugebėjimas blogiausiose gyvenimo situacijose įžvelgti ironiją.

„Vienarankis iš Spokano“ – tikra juodojo humoro bomba, turinti makabrišką siužetą.

Pagrindinis pjesės veikėjas Karmaiklas prarado gyvenimo džiaugsmą, kai prieš 27 metus, po traukinio avarijos, jam buvo amputuota ranka. Šiurpus dramaturgo McDonagho pasakojimas prasideda vargingame viešbučio kambarėlyje, kurį nuomoja Karmaiklas, ten jis bendrauja su narkotikų prekeiviais – simpatišku juodaodžiu Tobiu ir baltaode Merlina.

Karmaiklas siūlo 500 dolerių premiją tam, kuris ras jam ranką. Trokšdami pinigų, Tobis ir Merlina bando apgauti Karmaiklą, atnešdami jam iš muziejaus pavogtą ranką. Tačiau Karmaiklas ne iš tų, kuriuos galima apgaudinėti. Jis – nesukalbamas, užsispyręs, iškrypęs, nenuspėjamas, gąsdinantis.

Ar išdrįsite Karmaiklui „prastumti“ savo ranką?

Premjera: 2016 m. birželio 29 d. 19 val. Teatro saloje (S.Stanevičiaus g. 24, Vilnius)

Režisierė: Rita Urbonavičiūtė

Aktoriai:  Linas Barauskas, Saulius Čėpla, Laura Jakštytė, Povilas Liubinas.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.