Žiūrovų akimis: Online peržiūra. Pono Zomerio istorija
2020-07-21

Vienas iš labiausiai per pandemiją mano pasiilgtų dalykų neabejotinai yra teatras ir visas ėjimo į teatrą ritualas: puošimasis, žmonių šnabždesių prisipildanti, laukimu ir paslaptimi kvepianti salė, įtraukianti istorija, žiūrovų reakcijos rūbinėje ir, būtinai, įspūdžių aptarimas po spektaklio, jaukiai įsitaisius kokioje kavinėje. Ir nors vis dar neturiu galimybės toje tamsioje teatro salėje nusikelti į kitus pasaulius ir laikus, tačiau šis keistas laikotarpis pasiūlė ir kitų alternatyvų — viena iš jų kokybiškų spektaklių įrašų peržiūra online.     

 

Teatro stebėjimo online pliusas tas, kad visada gausi geriausias vietas :), be to, gali pasirinkti sau patogų laiką, tinkamą orą ir, svarbiausia, sulaukti reikiamos nuotaikos! Kartu tai yra puiki proga pamatyti kitų miestų teatrų pastatymus. Taigi, šįkart www.tiketa.lt svetainėje leidausi virtualiam kultūros vakarui į Klaipėdos pilies teatrą, kuriame stebėjau spektaklį „Pono Zomerio istorija“.   

Prisipažinsiu, labiausiai mane patraukė Patrick Suskind, romano autoriaus, pagal kurį pastatytas spektaklis, vardas. Šio autoriaus romanas „Kvepalai — žudiko istorija“ (ar bent jau jo ekranizacija kine) tikrai gerai žinomas platesnei visuomenei, o kadangi kitas pagal P. Suskind pjesę pastatytas ir mano ilgai lauktas V. Masalskio monospektaklis „Kontrabosas“ gedulingai nuplaukė dėl karantino, nusprendžiau, kad „Pono Zomerio istorija“ bus puikus paguodos prizas.  

„Pono Zomerio istorija“ — monospektaklis, atkartojantis pagrindinę romano siužetinę liniją, — tai augančio berniuko pasakojimas apie jį supančią ir formavusią aplinką ir labiausiai įstrigusį asmenį iš jaunystės atsiminimų. Berniukas lyg atsitiktinai reikšmingais ir įsimintinais savo gyvenimo momentais vis susiduria su miestelio keistuoliu, nuolatos po apylinkes klajojančiu ponu Zomeriu („Aš tik stebėjau gyvenimą žmogaus, nuolat bėgusio nuo mirties“).   

Stebėdama susimąsčiau, kad tokių ponų ar ponių Zomerių per savo gyvenimus sutinkame beveik kiekvienas. Tie Zomeriai — tai į visuomenės paraštes nustumti keistuoliai, lengvai išprotėję kaimynai, ar tiesiog gyvenimo praeiviai, dažniausiai slepiantys pačias įdomiausias praeities istorijas, arba nešantys kažkokią sunkią, jiems vieniems suprantamą asmeninę naštą. Tik jautrios sielos ir išskirtinės atidos žmonės (o tokiais dažnai yra vaikai) išgirsta šių praeivių skleidžiamą nebylų šauksmą ar prašymą. Taip ir šioje istorijoje pasakotojas pasilikdamas sau kraupią paslaptį išpildė vienintelį keistuolio išsakytą prašymą — „Tai ir palikite jūs visi mane ramybėje!“   

Spektaklis „Pono Zomerio istorija“, kaip ir originali rašytojo knyga, labiausiai skirtas jaunimui, tačiau sėkmingai gali būti stebimas visos šeimos — minčių apmąstymams po šio spektaklio tikrai netrūksta! O tada ir tikram kultūros vakarui su įspūdžių aptarimu niekas netrukdo!  Skanaus!   

„Pono Zomerio istorija“ online peržiūrai ČIA.

 

Teatrautoja Vaiva Andrusevičiūtė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.