Žiūrovų akimis: ne visada viską žinome apie žmogų
2020-06-17

Kokia nauja patirtis yra teatras iš namų – online teatras! Aišku, tas jausmas, kai atrodo, kad aktorius salėje kalbasi su tavimi, nepakeičiamas, tačiau atradau tam tikrų privalumų. Tarkim, pažiūrėti Alvydo Vizgirdos režisuotą spektaklį „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“. Pati kaip vilnietė, neturėčiau daug šansų pamatyti spektaklį Klaipėdoje, o pažiūrėjusi jį internetu, suprantu, kad tikrai būčiau šį tą praleidus.     

 

„Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ - tai trijų žmonių istorijos. Pirmoji istorija - apie artimo praradimą, tam tikrą neapykantą santuokoje ir begalinį skausmą praradus tą, kurio atrodo, nekentei. Antroji - apie žmogų, kuris bandė gelbėti visus, tačiau negalėjo padėti sau. Trečioji - apie sėkmingą žmogų, kuris su nerimu laukia, kada jo sėkmė pagaliau baigsis.     

Visi šie veikėjai iš šono atrodo bepročiai, tačiau įsigilinus į jų patirtis ir vidinį pasaulį, supranti, kad dažnai nežinai žmogaus istorijos. Kartais gyvenimo metami iššūkiai išveda žmones iš kantrybės tokiam poelgiui, kurio nesuprastume niekas.     

Spektaklio pradžioje esi kviečiamas į teismą išklausyti kaltinamųjų istorijų. Įdomu tai, kad istorija neprasideda „nusikaltimo“ paskelbimu, tad negali iš karto susidaryti nuomonės, ar žmogus išteisinamas, ar ne. Galbūt jeigu išgirstum nusižengimą pradžioje, iš karto nuspręstum verdiktą ir neklausytum žmogaus istorijos ar pasiteisinimo. Taip mes užveriame kelius suprasti kitus. Spektaklio metu, vedamas tarsi už rankos, įsigilini į istorijas ir tik tada gali susidaryti nuomonę. Ir galbūt tai, ko aš nebūčiau pateisinusi, jeigu būčiau išgirdusi tik nusikaltimą, dabar galiu suprasti ir užjausti.

Argi tai nėra gera pamoka gyvenimui? Per dažnai puolame iš karto teisti, patarti, pasakyti ką žinome, tačiau kartais tereikia išklausyti. Dažnai žmonės nenori patarimo, jie tik nori būti išgirsti.     

Reziumuojant viską, pačios istorijos yra įdomios ir aktoriai įtikinantys, net ir keičiantis jų vaidmenims. Keturi aktoriai keičia vaidmenis ties kiekviena istorija. Turėdami labai mažai pagalbinių priemonių, jie pakeičia personas ir to kartais net nespėji pastebėti. Į spektaklį lengva įsijausti, jis neprailgsta. Siūlau pamatyti „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ ir išgyventi pasakojamas istorijas. Jos, bent viena iš jų tikriausiai bus kaip nors artima, ir palies jūsų vidinį pasaulį.  

 

Teatrautoja Aušra Venckutė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.