Teatrautojos atsiliepimas: „Apie smėlio užpustytus kaimus“
2020-06-20

Moderni pasaka prieš miegą apie smėlio užpustytus kaimus....

Šeiko šokio teatro spektaklis „Užpustyti“ — tikrai išskirtinė patirtis teatrą ir šokį mėgstančioms akims, ausims ir sielai. Jau vien dėl to, kad tai interaktyvus spektaklis, vykstantis po atviru dangumi gražiausioje Lietuvos vietoje — ant Nidos Parnidžio kopos.

Kiekvienas žiūrovas čia lyg nematomo gido vedžiojamas po apylinkes atranda senųjų pamario krašto gyventojų paslaptis. Ir tas neįprastas buvimas spektaklio metu — lyg ir esi minioje tarp žiūrovų, tačiau klaidžioji su ausinėmis ir klausaisi tau vienam girdimų vietinių kuršių ir kitų pareityje šiais taikais vaikščiojusių žmonių pasakojimų, kartu stebėdamas paslaptingus ir sakralius šokio judesius. Jautiesi viena koja čia, o kita praeityje, lyg tikrai keliautum laiku ir vis netyčia taptum senojo pamario krašto gyvenimo liudininku.

Klausaisi užtilęs ir beveik girdi, kaip žvengia pajūrio lakiajame smėlyje įstrigę arkliai, skęsdami su visa karieta, matai tolumoje tą bažnyčią su dviem altoriais marių ir jūros pusėse, naudojamais priklausomai nuo to, iš kur vėjas pusto smiltis per langus, stebi kaip atkakliai smėlis užmarštimi užkloja ištisus kaimus ir gyvenimus...

Labai neįprasta ir magiška patirtis bei jausena apima dalyvaujant šioje gamtos, žodžio, šokio ir muzikos simbiozėje ir dar ilgai nepalieka po to. Todėl drąsiai rekomenduoju spektaklį „Užpustyti“ — tai tikrai retas, ypatingas ir vertas paragauti kultūrinis delikatesas, kuris labai paskanins vasaros atostogas pajūryje!

 

Teatrautoja Vaiva Andrusevičiūtė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.