Teatrautojos atsiliepimas: klaidų neišvengiamybės vaizdavimas spektaklyje „ERRORAI“
2020-03-03

Kiekvienas gyvenime esame padarę klaidų – tai tamsios mūsų gyvenimų dėmės. Gyvename stigma apsuptoje visuomenėje, kur už klaidas baudžiama, jų negalima viešinti. Taip mes atsisakome dar vienos mūsų, kaip žmonių išskirtinės savybės.

 

Spektaklyje „ERRORAI“ (rež. Paulius Markevičius) stengiamasi parodyti, kad klaidos yra neišvengiamybė bei natūrali žmogiškosios patirties dalis. Pagrindinis veikėjas filosofas Žanas aiškinasi sėkmės ir klaidų prigimtį. Jam ramybės neduoda jo minčių įsikūnijimai: nuo urvinio žmogaus tampančio Tomu Edisonu iki  futuristinio įvaizdžio stiuardesių, lengvai pašiepiančių žymių išradėjų klaidas, kurios dabar yra mūsų kasdienybės dalis. Klaidos yra neišvengiamos – ir viskas, ką žmogus padarė ar sugalvojo vyksta su tam tikra paklaida.  

Manau, kad labai sveika kalbėti apie klaidas ir apie tai, kad jas daryti reikia. Kiekvieno kelias į sėkmę nuklotas klaidomis, kartais labai skaudžiomis, kartais mažiau. Kaip sakoma, nedariau klaidų – vadinasi, negyvenau. Per klaidas mes sugebame gauti interpretaciją, kas yra gerai, o kas ne – kas veikia, o kas ne.     

„ERRORAI“ gali sukelti daugiau klausimų nei duoti atsakymų: kas yra klaida ir atsitiktinumas, kaip juos vertinti. Ar tai – nukrypimas nuo tikslo, norimo rezultato? O kas visgi yra atsitiktinumas – nenumatyta grandis planuotoje įvykių sekoje? Ar tai ne tas pats kaip klaida?  

Tokie protą maitinantys spektakliai pažadins jumyse filosofo gyslelę. Ateikite į  „ERRORUS“ su atvira širdimi ir dar atviresniu protu ir pamatysite, kad pasiimsite labai daug.   

 

Teatrautoja Aušra Venckutė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.