Teatrautojo atsiliepimas: Dionizo laikų Bakchantės šiandieniniame pasaulyje
2020-03-15

Bakchantės – tai Dionizo, kuris žinomas kaip vyno, vyndarystės ir ekstazės dievas bei Dzeuso sūnus, palydovės. Bakchantės dažnai vaizduojamos kaip pamišėlės, laukinės moterys, garbinusios Dionisą savo šokiais. Taigi jau pavadinimas nukelia mus į senąją graikų mitologiją, kuri apdainuoja geismo, kūniškų malonumų ir dievų kovų laikus.  

 

Spektaklis „Bakchantės: aktas“ stengiasi perkelti Dionizo laikų aktualijas į šiandieninį pasaulį. Galia, dominavimas ir fizinė stiprybė vis dar yra trokštamos savybės šiuolaikinėje visuomenėje. Tai sukuria paradoksą: sakome gyvenantys intelektinėje visuomenėje, tačiau vis dar tyliai garbiname primityvius prigimtinius bruožus, kurie akivaizdesni yra gyvūnų pasaulyje. Bet ar žmogus nėra toks pat gyvūnas?

Spektaklyje daug subtiliai pateikto nuogo kūno, daug šokių ir plastikos, kurie dabar rodos garbina ne dievus, o jaunystę. Jaunystę, kurios visi trokštame, kurios ilgimės ir siekiame kuo ilgiau išlaikyti (plastinės operacijos, kosmetikos priemonės, ir t.t.). O jaunystė juk visad ir buvo siejame su stiprybe, jėga, dominavimu.

Nors spektaklio tema yra aktuali šiuolaikiniam žmogui, bet išpildyme trūko aiškumo. Žiūrovas eidamas į šį spektaklį jau turi būti padaręs namų darbus ir pasidomėjęs/ prisiminęs graikų mitologiją. Aktoriai prabyla antikinės Euripido pjesės žodžiais, kurie jau nebėra artimi klausytojui, o didžiąją laiko dalį užpildantys šokiai palieka žiūrovą pasimetusį, nes nesupratus konteksto labai sunku likti su aktoriais ir mėgautis spektakliu ne tik kaip vizualiai patraukliu, bet ir turiniu prasmingu reginiu.  

 

Teatrautojas Paulius Balsys

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.