Teatrai.lt tiesiai iš „Kino pavasario“: gyvybe ir mirtimi pulsuojantys filmai
2020-03-30

Tebesitęsiant „Kino pavasariui“ dalinamės savo naujausiais įspūdžiais iš ką tik pamatytų filmų.

 

Gyvatnešis

(Rež. Carlos Conceição)

Šis filmas turėtų patekti į akiratį tiems, kurie mėgaujasi įstabiais gamtos vaizdiniais bei meditatyvia atmosfera.

Jauno vaikino Karloso kelionė per nematytus Afrikos kraštus persmelkta identiteto paieškomis. Ankstyvoje jaunystėje paliktas mamos, kelionėje jaunuolis permąsto savo santykį su motina, kurios pėdomis seka norėdamas labiau pažinti ne tik gimdyvę, tačiau ir save.

Gyvatnešis yra žinomas kaip tryliktasis zodiako ženklas, kuris turėtų užimti dalį gruodžio mėnesio. Tačiau apie šį ženklą daug informacijos nėra, oficialiai jis taip pat neegzistuoja, tad yra pakibęs kažkur „tarp“. Pasimetusios tapatybės tema – „Gyvatnešio“ preliudija: Angolos režisierius Carlos Conceição filmo scenarijų kūrė bandydamas atrasti savo identitetą permąstydamas ir savo šalies istoriją: Angola buvo Portugalijos kolonija daugiau, nei tris šimtus metų. Tad kas yra žmogus, dalį gyvenimo praleidęs savo gimtoje šalyje, o dalį kolonizatorių?

 

Supernova

(Rež. Bartosz Kruhlik)

Supernova – tai paskutinė žvaigždės gyvavimo stadija, kurios metu įvyksta didžiulis sprogimas, reiškiantis žvaigždės mirtį. Po šio sprogimo atsiveria juodoji bedugnė.

Jaunosios kartos lenkų režisieriaus Bartosz Kruhlik debiutas – „Supernova“ – gyvybe ir mirtimi pulsuojantis įtemptas, 1.15 val. trukmės filmas, kuriame trapi gyvenimo ir mirties linija susimaišo su emocijų ir nežinios pilnu pasakojimu, vedančiu į neadekvačiai kiekvieno iš mūsų priimtus pasirinkimus.

Netikėtas eismo įvykis nutraukia vienos šeimos gyvenimą. Ši tragedija viso kaimelio gyventojus suvienija prieš tuos, kurie norėtų nuo atsakomybės išsisukti. Kur ta riba, kurios pagrindu būtų galima įgyvendinti teisingumą?  Šis filmas žiūrovą įtrauks nuo pat pirmų minučių ir nepaleis dar kurį laiką po to, kai kino juosta jau bus peržiūrėta. Ši „Supernova“ – graži netikėtos žmogaus gyvenimo pabaigos metafora, kuri tiksliai apčiuopia esmines filmo arterijas.

 „Supernova“ įvertintas trimis tarptautiniais apdovanojimais ir penkiomis nominacijomis. Tikiu, kad tai tik filmo sėkmės pradžia.

 

Ugnė Kačkauskaitė / Teatrai.lt

 

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.