Teatrautojos atsiliepimas: visatos modelio aiškinimas ir flirtas „Dalykuose“
2020-02-19

„DALYKAI“ (rež. Paulius Markevičius) – iš pirmo žvilgsnio paprastas pavadinimas slepia labai dideles mintis ir idėjas. Šis spektaklis apie penkis žymius mokslininkus, susitikusius kvantinėje erdvėje. Jie visi gyvenę skirtingais laikais, neturėję progos susitikti staiga atsiduria vienoje erdvėje ir turi kartu kalbėtis ir vienas kitą suprasti. 

 

Kalba „DALYKUOSE“ vyksta apie tai, kaip mes visi esame susiję ir neatskiriami: kaip Visatos išraiška, jos dalis. Kvantinė erdvėje susitikę mokslininkai pasakoja apie savo ryšį su Visata, tai ką jie atrado, sužinojo ir ką supranta. Taip žiūrovas susipažįsta su tam tikrais dėsniais. Visi mokslininkai pabrėžia vieną dalyką - kad viskas yra tiesiog dalelės, kurios viena su kita maišosi, sujungia darinius. Mokslininkas N. Bohr kalba apie teleskopo ir mikroskopo paradoksą, kad smulkiausia mūsų matoma dalelė ir visatos planas atrodo taip pat.

 

Spektaklis „DALYKAI“ gana ironiškas: Einšteinas taip ir negauna pasisakyti per visą spektaklį. Mums jis žymus mokslininkas, tačiau visatos prasme - jis tik dar viena dalelė. Spektaklio metu supranti ir tai, kad jie žino, jog juos stebi. Ir tai nebūtinai spektaklio žiūrovas, bet kažkas, kam jie gali papasakoti savo teorijas.

Kvantinė erdvė visgi tokia neegzistuojanti, netiksli, tad mokslininkai užstringa, atrodo, atsijungia – staiga žino, kad yra žiūrovai arba internetas. Aktoriai ištrina profesinę ribą ir parodo, kad jie tokie pat žmonės – stringantys, nežinantys, pasipūtę, flirtuojantys. „DALYKAI“ labai šmaikštūs ir tuo pačiu be galo rimti. Spektaklį supras ne visi: man pačiai, kaip žiūrovei, buvo sunku jį sekti, tačiau jei domina fizika ir smalsu, kaip didūs mokslo žmonės, gyvenę per kelis šimtmečius elgtųsi susitikę vienoje erdvėje - „DALYKUS“ Jums pamatyti verta.

 

Teatrautoja Aušra Venckutė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.