Teatrautojos atsiliepimas: spektaklis, kurio metu juokiesi iš žmonių absurdiškumo
2020-01-29

“Užšalimas” - tai spektaklis, kurio metu juokiesi iš žmonių absurdiškumo, o išėjęs supranti, jog kartais elgiesi taip pat.

 

Spektaklis vieningos eigos neturi - tai tam tikrų padrikų pokalbių rinkinys, susimaišęs su dokumentinio naratyvo intarpais. Pokalbiai apie visišką nieką ir neaktualias problemas, kurios sprendžiamos labai rimtai, tiksliau ne sprendžiamos - kalbama apie tai, kaip svarbu tas problemas išspręsti. Ir aišku niekas nevyksta. 

Tokių pokalbių esame girdėję visi, jei tik kažkiek susidūrėme su biurokratija. Daug kalbėjimų, apmąstymų, rimtų veidų ir jokio veiksmo - o jei jis ir atsiranda, jam visaip trukdoma. Šis spektaklis taip ir veikia - kaip juokas, lengvas pasityčiojimas iš žmogaus perdėto rimtumo ir iš savęs - kaip rimtai kartais priimame visai bereikšmius dalykus. 

“Užšalime” suprasi gal ir ne visą laiką, ne visada spėsi "pagauti", kas vyksta, tačiau manau kad ir nereikia per stipriai gilintis - taip tik tapsi to rimto veido auka, kuriai labai svarbu spręsti problemas. Jis neprailgsta, nereikalauja per didelio susikaupimo, tad tampa linksmos formos savirefleksija.

 

Teatrautoja Aušra Venckutė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.