Teatrautojo atsiliepimas: „Bado meistras“ - autonomiškas kūrėjo meno kodas
2020-01-02

– E. Nekrošiaus spektaklis trunka tik 1,5 val.? Ten gal ten ne Nekrošiaus spektaklis? – paklausė manęs draugė prieš einant.

 

Nepaisant to, kad jis netruko bent penkias valandas, iš tikrųjų tai buvo režisieriui labai būdingas spektaklis. Jame atsispindėjo visi šio kūrėjo bruožai: užmuštas laikas, bejėgystės prieš gyvenimo neteisybę nuotaikos, scenos minimalizmas, ritmiškas judesys ir muzikalumas, o aktoriai – įveiksminti pagal savitą Eimunto Nekrošiaus pasaulio logiką. Spektaklyje analizuojama, kiek kažkas (šiuo atveju bado meistras) turi būti vertinamas už tai, ką tarsi pats pasirinko daryti, bet ir negali gyventi kitaip, nebūti tuo, kuo yra. Negali nebadauti. Apie skausmą, kai esi savo kūrybos spąstuose, ir liūdesį, kylantį dėl beprasmybės ir negalint keistis, kad prisitaikytum prie naujų gyvenimo aplinkybių. Sakyčiau, visiems meistrams plačiąja prasme skaudi ir artima tema.

„Bado meistras“ – tai beveik monospektaklis, kuriame puikiai pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Viktorija Kuodytė. Nelengva vienam žmogui išnešti visą spektaklį, o ji tai daro taip talentingai, kad belieka tik žavėtis.

Ar rekomenduočiau spektaklį? Taip, ypač tiems, kas dar nėra susipažinę su šia monumentalia Lietuvos teatro epocha, autonomišką meno kodą turinčiu kūrėju E. Nekrošiumi. „Bado meistras“ – taikli galimybė išvysti trapiame laike užfiksuotą aktualų ir gyvą spektaklį, kokių daugiau, deja, nebebus.

 

 

Teatrautoja Agnė Patackaitė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.