Teatrautojo atsiliepimas: nevaldoma rusiška dvasia spektaklyje „Broliai Karamazovai“
2019-12-16

Kai ekrane ar scenoje stebime ne naujai parašytą kūrinį, o pasaulinę klasiką, galime vertinti ne patį kūrinį, bet jo interpretaciją. Taigi režisierės S. Krivickienės sukurta F. Dostojevskio kūrinio „Broliai Karamazovai“ interpretacija yra graži, subtili, kamerinė.

 

Jau įeidamas į Pranciškonų rūmų nedidelę salę supranti, kad čia nebūsi pasyvus stebėtojas. Būtent tuo spektaklis labiausiai ir žavi: stebėdamas kūrinio veikėjus ir matydamas jų monologus sakomus tau tiesiai į akis, pasijunti šios istorijos dalimi. Pajunti ir veikėjų veidmainiškumą, ir pyktį, ir gerumą. Iš tiesų jautiesi kaip paprastai gyvenime: jei esi pasyvus stebėtojas, bet prie tavęs vyksta intrigos ir nusikaltimai, įklimpsti į aplinkui besisukantį žmonių pyktį, pavydą ir egoizmą.

„Broliuose Karamazovuose“ gražiai, subtiliai aidi rusiškos kultūros tema. Nors spektaklis minimalistinis, jame nėra įspūdingų dekoracijų ar spalvingų kostiumų, tačiau veikėjai čia gieda ir dainuoja tik rusų kalba. Negalima nepaminėti, kad aktoriai, tiksliau spektaklio veikėjai, vaidina jautriai ir iki graudumo gražiai. Todėl žiūrėdamas „Brolius Karamazovus“  kartais jauti pamaldžią, kartais nevaldomą rusišką dvasią, apie ką ir yra visa F. Dostojevskio kūryba.

Kita vertus, nereikia apsirikti, kad F. Dostojevskio kūrinio „Broliai Karamazovai“ pastatymą žiūrėti bus paprasta. Spektaklis, kaip ir pats literatūrinis kūrinys, nėra trumpas ir antroje kūrinio pusėje, jei galima būtų atsargiai pasakyti - šiek tiek ištęstas. Todėl šios dalies stebėjimas pareikalaus nemažai susikaupimo ir dėmesio, tačiau būtent joje atsiskleis didžiausi dvasiniai atradimai, apie kuriuos galėsite galvoti eidami namo.

Teatrautoja Alma Ragauskaitė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.