Teatrautojo atsiliepimas: artimos ir tolimos perspektyvos spektaklyje „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui”
2019-12-12

Spektaklio metu stebint žiūrovų veidus matai, kad kažką spektaklis liečia labiau, nei kitus. O tam, kad paliestų, rodos, reikia prisiminti savo tėtį, o tada ir save. Žavi autobiografinis stilius, užtikrinta sumanytojos ir aktorės drąsa sugeba sukurti labai artimą, o kartu gal ir vojeristiškai tolimą perspektyvą. Paskandintas į meno formų samplaiką, apjungiančią teatrą, šokį, televiziją, muziką, literatūrą ir kiną, spektaklis išsiskiria. Lietuvos teatre panašių spektaklių dar ne per daugiausiai, dėl to tas 50 spektaklio minučių, vyksta kažkas kiek netikėto ir stebinančio.

 

Žavi ir idėjos, kurios gyvuoja atskirose plotmėse, kol galiausiai susipina į vieną šokio sūkurį. Čia keliama ir moteriškumo, ir seksualumo sampratos problema šiuolaikinėje visuomenėje. Šalia - tėčio bei dukros santykis, subtiliai perteiktas per televiziją, pokalbius ir alų - turbūt didžiajai daliai žiūrovų primenantis dialogus su jų pačių tėčiais. Juokina pop pasaulio tuštybės mugės perteikimas, liūdnai simbolizuojantis du susiskaldžius charakterius viename asmenyje – kas esame išorėje ir kas viduje smarkiai skiriasi.

Spektaklis ir šokis, ir dialogas, bet ne tik su tėčiu, kartu ir su visuomene, o svarbiausia su savimi. Supynus visas idėjas į vieną, paskutinėje scenoje viskas lyg ir sustoja į savas vietas, kartu su „Here I go again on my own” žodžiais, primenančiais tėčio klausytą muziką. Norėtųsi pagirti dėl atpažįstamo jauno žmogaus jausminio pasaulio, tik šįkart nebanaliai ir ne taip, kaip spektaklio metu vykstančio interviu žurnalisto žodžiais tariant, ir šįkart nepertraukiant, o visiškai rimtai „nu super”.

Kaip ir gyvenimas, ir minčių srautas, taip ir spektaklyje erdvę gožiantys šviesos ir garsai, skirtingos meno formos ir idėjos, subtiliai ir originaliai perteikia jauno žmogaus, gal net labiau jauno kūrėjo, sumaištį. Atsiduri kito žmogaus mintyse, o kartu prisimeni panašias savąsias. Tuomet ir įvyksta ir tavo paties susiskaldymas - nors patirtys skirtingos, kažkas vis vien labai artima – esi ir čia, ir kažkur labai toli, esi užtikrintas, o kartu ir visiškai pasimetęs.

 

Teatrautoja Jonė Sąlygaitė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.