Teatrautojo atsiliepimas: tirštas ir intensyvus ,,Valhala. Poetiniai (Išsi)tardymai“
2019-11-26

Rimvydo Stankevičiaus eilės, galvoje tebeskambančios Sauliaus Mykolaičio dainos, galiausiai pats Andrius Bialobžeskis - viskas, kas buvo rašoma apie spektaklį ,,Valhala. Poetiniai (Išsi)tardymai“, grąžino prisiminimus apie praėjusius studijų ir dainuojamosios poezijos laikus. 

 

Matyt ne veltui, nes nusileidus į netradicinę Jaunimo teatro erdvę atsivėrusi suspausta patalpa, dekoracijos, kampe susėdę muzikantai ir net kvapas kažkuo priminė vieną iš tų butų, kuriuose naktimis netildavo dainos, smilkdavo cigaretės ir iki ryto vykdavo prikimę pokalbiai prie vyno taurės.

Ir vis gi šis spektaklis ne apie bardų dainas. Tai – skausmingai išdeklamuotas, išjaustas ir išraudotas menininko kelias į beprotybę. Skaudžiai atvira ir nepatogi istorija, nuo kurios krūpčioji, suki akis, gėdijiesi, netgi nori pabėgti ir pasislėpti.

Valhala - labai tirštas ir intensyvus spektaklis. Tirštas aktorių ekspresijos, tekstų gausos, teatrinių raiškos priemonių ir garsų, muzikos ir vizualinių efektų. Viso to atrodo gerokai per daug tokioje mažoje erdvėje ir kažkuriuo metu tu nebespėji visko sužiūrėti, išgirsti, pajausti, kol galiausiai tiesiog perdegi ir pavargsti, kita vertus, tikriausiai būtent taip ir jaučiasi link beprotybės artėjantis žmogus - nebetelpantis savyje, skęstantis vidiniame chaose, galiausiai tiesiog sprogstantis iš vidaus.

Vis gi man šiek tiek liūdna, nes taip greitai besikeičiančiame veiksme pradingo pati savaime gryna ir ekspresyvi Rimvydo Stankevičiaus poezija. Sutinku, kad poezija yra kaip labai sausas rūšinis vynas - tikrai ne kiekvieno skoniui - tačiau ji gali atsiskleisti visomis savo spalvomis ir poskoniais, jei bus subtiliai derinama su kitais meniniais patiekalais. Šį kartą, deja, poetinė dalis ištirpo visoje šių teatrinių, garsinių ir vizualinių (išsi)tardymų jūroje. 

 

Teatrautoja Vaiva Andrusevičiūtė  

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.  

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.