Teatrautojo atsiliepimas: anarchija ir pyktis filme „Džokeris“
2019-11-27

Jeigu žinote herojų Betmaną, gelbėjusį miestą nuo visokio blogio, turėtumėte žinoti ir Džokerį, kuris visą šį chaosą kėlė. Šimtus kartų matyta šių herojų priešprieša – tai nesibaigianti kova tarp gėrio ir blogio.

Bet man visada buvo įdomu, iš kur atsiranda blogis? Žmonės sako, kad mes ne gimstam blogi, bet tokiais tampame. Filmas „Džokeris“ ir yra apie tai. Čia pasakojama blogiečiu tapusio žmogaus istorija. Kita vertus, ši istorija nėra graudi ar verksminga, tiksliau pasakius gana niūri ir piktai papasakota. Jau eidamas į filmą supranti, kad istorija bus nuspėjama – geras žmogus taps blogiečiu, bet filmas yra padarytas labai įtaigiai ir savotiškai gražiai, kad galiausiai net nenorėdamas filmo pabaigoje palaikai jo pagrindinį herojų, kuris nei geras, nei gražus, tiesiog psichiškai ligotas, kuprotas, piktas ir agresyvus žmogus, keliantis pasaulyje anarchiją ir pyktį.

 

Paskutinį kartą tokį įspūdį paliko S. Kubriko filmas „Prisukamas apelsinas“, kada peržiūrėjęs filmą pradedi galvoti apie įvairias idėjines vertybes ir kažkaip stengiesi surasti savo poziciją jų atžvilgiu. O vertybinių temų šiame filme tikrai apstu: tiek socialinė įtampa ir atskirtis, kartų konfliktas, žmonių nesusikalbėjimas, kerštas, teisingumas. Pati klouno figūra yra tokia gana dviprasmiška – nors tai vaikų linksminimui skirta kaukė, ji kartu yra labai ryški, netikroviška, netgi kiek vulgari, visiškai paslepia tikrąjį žmogų  ir sukelia daugiau baimės nei džiaugsmo. Būtent toks ir visas šis filmas, kada tamsioje niūrioje realybėje už ryškių, vulgarių kaukių slepiasi žmonių neteisingumas, pyktis ir agresija.

 

Teatrautoja Alma Ragauskaitė

Tai – autentiškas žiūrovo atsiliepimas, parašytas dalyvaujant teatrautojų programoje. Teatrautojas – teatrai.lt žiūrovas, kuris apsilankęs renginyje pasidalina savo asmeniniais įspūdžiais ir akimirkomis apie įvykusį renginį. Teatrautojas – žiūrovas, kuris nemeluoja, nes jis turi SAVO nuomonę.  

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.