Silvio ir jo magiški triukai
2019-02-18

Godulys valdžiai, avantiūros, prabanga, susižavėję bei baikštūs žvilgsniai, laisvo elgesio merginos, vakarėliai ir neblėstanti akinamai balta šypsena – kartais priimanti, kartais nežadanti nieko gero. Visa tai – Silvio Berlusconi, avantiūristo Italijos politiko, gyvenimas. Jis tarsi krikštatėvis – visi siekia jo paslaugų ir vargas tam, kuris veiks prieš jį.

 

Paolo Sorrentino, vienas žymiausių šiuolaikinių Italijos režisierių, sukūrė spalvingą reginį. Jis Silvio Berlusconi pasikvietė charizmatišką aktorių Toni Servillo, kuris nenuvylė. Jo įkūnytas Silvio iš pažiūros šiltas ir svetingas žmogus, kaip buvęs prekybininkas – turi auksinį liežuvį, kuris jį išsuks beveik iš kiekvienos situacijos. Silvio laikosi nuomonės, kad nesvarbu, kas nutiko, svarbiausia, kaip skamba tavo paaiškinimas. Pasitikėjimas savimi svarbiau negu realybė. Jo politinė karjera, verslo imperija (įskaitant net kelias televizijas) ir visi naudingi aljansai tai įrodė ne kartą.

Vis tik galia ir sėkmė pritraukia visus – net ir nepageidaujamus asmenis. Sergio – ambicingas avantiūristas, mėgstantis gražias moteris, su savo lengvabūde žmona nusprendžia, kad yra per geri provincijai. Kaip įsitvirtinti platesniuose vandenyse? Prisijaukinti ryklį... O ne paslaptis, ką jis mėgsta.  

Jie išsinuomoja nuostabią vilą šalimais, surenka daug gražių, bet ne itin protingų merginų (kaip „talentų medžiotojas“) ir pradeda beprotiškus vakarėlius šalimais. Anksčiau, ar vėliau Silvio susivilios, o tada Sergio užsimins, kad svajoja tapti europarlamentaru...

Blizgantis pakuotė ir vaikiški kaprizai

Filmo siužetas nesudėtingas. Kam reikia daug laiko skirti turiniui, jei tokia žaižaruojanti forma! Svarbiausia įsimintinas įspūdis, o ne tai, kas slepiasi po juo. Realybė juk tokia nuobodi. Koks pasirinktas herojus, toks ir pasakojimas apie jį. Nesibaigiantis vaidinimas pavadinimu „Silvio“. Visiems besišypsantis, su visais bendraujantis, bet arti neprisileidžiantis beveik nieko. Pats pratęs naudotis kitais ir kad kiti bando jį išnaudoti. Ypač moterimis. Jos jam visos vienodos (joms net dovanoja tokias pačias dovanas).

Tris kartus buvęs Italijos premjeras, kone nuoširdžiai manantis, kad teisė vadovauti Italijai – jo šventa teisė. Atitraukti jį nuo valdžios – kaip dabar – neatleistina nuodėmė. „Tavo galvoje prisiminimai, o mano – projektai“, – su švelniu pasibjaurėjimu sako jis savo ilgamečiui draugui. Nors jis ir diriguoja iš šešėlių (juk krikštatėviui pasakyti „ne“ neprotinga), to negana – jis su trenksmu planuoja savo sugrįžimą į aukščiausio lygio žaidimą (vėlgi, kai valdai nemažą dalį šalies žiniasklaidos, tai kur kas lengviau).

Kino juosta „Silvio“ kontroversiška, erotiška ir atvirai – netgi grubiai – provokuojanti. Daugybė gražių jaunų žmonių, nuostabios vietos, stilingi namai, įspūdingi vakarėliai – viskas, ko reikia dėmesiui pritraukti. Blizgu, garsu, stilinga ir tuščia. Tikiu, kad šis filmas ne kiekvienam. Vis tik nepaneigsi, kad T. Servillo puikiai atliko jam patikėtą vaidmenį (nors ir sunku mėgti jo įkūnytą personažą). Beje, ne jis vienas – yra keletas tikrai puikių epizodinių aktorių.

„Silvio“ dar smagiau žiūrėti, žinant kontekstą. Net nesidomint tarptautine politika, sudėtinga būti negirdėjus apie bent kai kuriuos S. Berlusconi išsišokimus, abejotino teisėtumo poelgius, skandalus ir, žinoma, moteris.

Beje, jei patiko, pakeliui ir antra dalis.

 

Vaiva Sapetkaitė

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.