Teatrai.lt apie tarptautinį šokio festivalį AURA: bendrumo patirtis
2017-10-08

Spalio 5 dienos pavakarę prasidėjo kasmetinis tarptautinis šokio festivalis AURA 27. Festivaliui startą davė ir jį atidarė šeimininkų šokio teatro „Aura“ ir „BodyTalk“ koprodukcija spektaklis „Glück / Laimė \ Счастье“ bei „Auros“ spektaklio „Godos“ antroji dalis.

 

Ovacijomis festivalio atidarymą  palydėjusi publika išsiskirstė keliomis kryptimis: kas namo, kas pavakaroti prie arbatos puodelio, na o kas į kitą festivalio erdvę – Nacionalinį Kauno dramos teatrą. NKDT Rūtos salėje festivalio žiūrovų jau laukė šokių trupė iš Vokietijos „Tchekpo“ ir jų spektaklis „Pourquoi pas...?“ / „Kodėlgi ne...?“.

Gyvas skambesys ir gyva muzika tampa bendriniu bruožu, kuris jungia visus atidarymo vakarą pristatytus spektaklius. „Tchekpo“ šokių trupės muzikantas improvizuodamas (o gal ir ne) įsikuria kairiajame scenos kampe iki pat spektaklio galo. Jis ir jį supanti erdvė (apstatyta instrumentais), veikia tarsi nepriklausomas vienetas, kuris yra įdomus pats savaime (spektaklio eigoje tenka dėmesį dalinti lygiomis dalimis šokėjams ir muzikantui). Nepaisant ryškaus individualumo, muzikantas ir šokėjai geba sukurti darnią sinergiją, kuri suteikia spektakliui energijos užtaisą.

Scenoje  - keturios individualios ir skirtingos asmenybės siekiančios patirti bendrumo jausmą. Veikiantį ketvertuką galimą būtų netgi suskirstyti simbolinėmis poromis: mišrios arba tos pačios lyties poros. dviejų merginų, ir dviejų vaikinų porose jaučiamas tarpusavio supratimas. Susiskirsčius į vienalytes poras –  judėjimas darnus bei užtikrintas, jaučiama judesio laisvė. Lyg jų kūnai kalbėtų viena ir ta pačia kalba.  Tuo tarpu mišriose porose (vyro ir moters) – chaosas ir pasimetimas, bendros (kūno) kalbos nesuradimas bei dėl to kylančios komiškos situacijos. Ketveriukei veikiant kartu atrandama būvio ir judėjimo bendrystė.

Šokdami kartu, tačiau tuo pat metu būdami skirtingi, šokėjai sugeba užčiuopti bendrą pulsą. Lygiai taip pat, kaip ir kalbėdami skirtingomis kalbomis jie atranda bendrą, savitą kalbą, kuri yra suprantama tik jiems patiems.

Spektaklis „Pourquoi pas...?“ / „Kodėlgi ne...?“ – tai grupės ieškojimai judėti tuo pačiu ritmu, neatsisakant ironiškų blykstelėjimų bei Afrikos šokio pulso, kuris vis prasiskverbia pro tvirtai susagstytus šokėjų marškinius. 

Nuotraukos autorius M.Zakrzewski.

 

Kristina Apanavičiūtė / Teatrai.lt

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.