„Meilutė“ – lietuviškai prakalbusi klasika
2017-10-02

„Gyvenimas be meilės neturi prasmės“, – sako vienas miuziklo herojus. Būtent tokiu principu vadovaujasi ir pagrindinė veikėja Meilutė Valentina. Ji nenuilstamai ieško tikros meilės, nors kaskart nusvyla. Tai, kas turėjo vesti prie laimingos pabaigos, tik ištuština jos piniginę ir sudaužo širdį.

 

Meilutė (akt. Kristina Radžiukynaitė), šokėja, dirbanti prastos reputacijos klube, mėgsta kurti rožinius planus ir pasakoti gražias istorijas savo kolegėms. Vis tik jos skonis vyrams – tikriausiai pats blogiausias pasaulyje. Jei tik yra koks pašlemėkas penkių kilometrų spinduliu, jis būtinai bumbtels į Meilutę, ji jį įsimylės, o paskui šis ja pasinaudos. Mūsų Meilutė Valentina vėl liks prie sudužusios geldos su ašaromis akyse. Bet juk „gyvenimas be meilės neturi prasmės“, tad ji vėl stačia galva ners į kitą romaną. O gal pagaliau tai bus JIS – juk kažkada turi pasisekti ir jai.

 

Šiuolaikinė lietuviška interpretacija

Matyt, Meilutės istorija universali ir pasitaiko visais laikais. Šis Jaunimo miuziklo teatro darbas pirmiausia remiasi populiariu praėjusio amžiaus 7 dešimtmečio JAV miuziklu „Sweet Charity“ (esą Meilutė dalina savo meilę visiems kaip labdarą), vis tik yra nemažai kūrinių pagal tuos pačius motyvus. Matyt, vienas žinomiausių Federico Fellini režisuotas filmas „Kabirijos naktys“ su nuostabiąja Giulietta Masina.

Lietuviškosios šios istorijos interpretacijos ėmėsi režisierius ir aktorius Ramūnas Cicėnas (šiuolaikines muzikos aranžuotes kūrė DJ Dave Nazza). Miuziklų daug lietuviškose scenose neišvysi, ypač tokių, kurie kelia sau papildomą uždavinį – ieškoti naujų šio žanro raiškos formų.

Taip pat visada smagu matyti jaunus žmones, siekiančius išbandyti save ir nebijančius išeiti iš komforto zonos. Matyt, ne vienam jų šis kūrinys buvo nemažas iššūkis. Nors jiems nesvetimos  jaunystės silpnybės, bet vis tiek atkakliai žengiama į priekį, nebijant pateikti savos miuziklo vizijos.

„Meilutė“ labai energingas, dinamiškas ir emocionalus darbas. Atrodo, patys jaunieji aktoriai puikiai leidžia laiką, kas palaipsniui užkrečia ir žiūrovus. Čia netrūksta daug jėgų reikalaujančių šokio numerių (choreografė Agnietė Lisičkinaitė).

Nors pasirodymo metu akys dažniausiai krypsta į K. Radžiukynaitę, sužiba ir kitos klubo merginos. Pavyzdžiui, ryškus Lauros Rakauskaitės ir Gintarės Šmigelskytės numeris apie tai, kaip jos norėtų gyventi ištrūkusios iš klubo. Nors jos turi užsiauginusios kur kas storesnę odą nei naivioji Meilutė, pasirodo, jų svajos ne tokios jau skirtingos…

 

Moterų pasaulis pagal vyrus

Žiūrint šiuolaikine akimi, kūrinys tiesiog žaižaruoja lyčių stereotipais (vis tik atsispiriama nuo 7 deš. Amerikos).

Klubo merginas (šokėjas ir prostitutes) varinėja ir jų gyvenimus sustyguoja bjaurokas klubo šeimininkas. Jų pasaulis sukasi apie tai, kaip įtikti klientams vyrams (tik taip gali užsidirbti ir susikurti kitą gyvenimą). Visos jos tikisi, kad atsiras koks nors ypatingas vyras, kuris (pinigais arba net ir meile) apsuks jų gyvenimą 180 laipsnių. (Žodžiu, tikra vyriška svajonė – gražios merginos, kurios desperatiškai nori būti išgelbėtos, tad nėra per daug išrankios ir būtų amžinai dėkingos.)

Vis tik lietuviškoje interpretacijoje matome šiek tiek geresnę svarstyklių pusiausvyrą. Pavyzdžiui, efektingai atrodo scena, kai lieknutė K. Radžiukynaitė parguldo vieną per daug aistringai nusiteikusį klientą, užlaužia jam rankas ir į nugarą įremia aštrų savo batų kulniuką. Taip pat galiausiai ratas apsisuka ir, štai, „ištikimi klubo klientai“ rengia seksualų pasirodymą drąsinančiais šūksniais juos palaikančioms merginoms.

Po kiekvienos nelaimingos meilės istorijos Meilutė sustiprėja ir tampa šiek tiek protingesnė. Vis tik ji tiki, kad ten, kažkur, jos laukia tikroji meilė ir nepraranda vilties ją rasti. Nesvarbu, kiek kartų bus sutrypta jos širdis. Taigi, už visų laikų naivias meilutes, jų svajas ir atkaklumą!          

 

Vaiva Sapetkaitė / Teatrai.lt

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.