Teatrai.lt apie „Naujojojo cirko savaitgalis“. „All the Fun“ – linksma odė visiems nenaudingiems dalykams!
2017-09-09

Ar viskas turi teikti naudą? Ar menui po akį džiuginančių įgūdžių paviršiumi privaloma slėpti kažkokią gilesnę prasmę, priverčiančią susimąstyti ir pervertinti savo požiūrį į pasaulį? O gal tiesiog pakanka, kad būtų smagu?

 

Cirko trupės „Ea Eo“ iš Belgijos pasirodymas „All the Fun“ suteikia tai, ką žada pavadinimas. Žiūrovai nuo pat pradžių įtraukiami į nesibaigiančias chaotiškas linksmybes. Įgudę „Ea Eo“ žonglieriai nepretenduoja į egzistencinių klausimų ar socialinių problemų nagrinėjimą, savo menu nesiekia pakeisti pasaulio – jie tiesiog linksmina ir linksminasi.

To neslepia ir patys kūrėjai. Pasirodymo pradžioje lietuviškai prakalbęs artistas džiugiai paskelbia, kad atėjo laikas sudainuoti odę visiems nenaudingiems dalykams.

Jordaan De Cuyper, Neta Oren, Sander De Cuyper, Bram Dobbelaere ir Eric Longequel padovanoja jaukų, juokingą ir dinamišką reginį. Jie dirbtinai neatsitveria nuo žiūrovų ir, susodinę juos aplink save forumo principu, patys nevengia atsidurti tarp jų.

„Ea Eo“ puiki nuotaika ir energija greitai užkrečia. Visa salė – nesvarbu, vaikai ar suaugusieji – šypsosi nuo ausies iki ausies ir retai kada nustoja kikenti. Suimprovizuoto forumo viduryje triukas keičia triuką. Pradedama nuo paprastų dalykų, bet netrukus pereinama prie nemažai įdirbio ir koordinacijos reikalaujančių sumanymų. Ir kas galėjo pagalvoti, kad žongliruoti galima tiek skirtingų būdų!

Dekoracijų čia nėra, papildomų daiktų naudojama nedaug. Viskas atsiremia į įgūdžius ir artistų charizmą. Žongliravimas persipina tiek su sudėtingomis, tiek su paprasčiausiai komiškomis choreografijomis. Neretai šis cirko numeris supanašėja su šiuolaikinio šokio spektakliu.

Kai tiek daug visko vyksta vienu metu, kartais kas nors atsiduria ne ten, kur turėtų. Vis tik publikai tai netrukdo. Netobulumas tik sustiprina jaukumo jausmą ir auditorija dar labiau įsitraukia į vaidinimą; dar karščiau „serga“, kad kitą kartą viskas pavyktų... Juk artistai – jau saviškiai, o kaipgi savų nepalaikysi?

Taigi, gal iš „All the Fun“ nieko naujo nesužinosite, bet vaidinimas pralinksmina ir įkrauna energija. Reikia pripažinti, „Ea Eo“ minimaliomis priemonėmis pavyko pasiekti maksimalų rezultatą.

 

Vaiva Sapetkaitė / Teatrai.lt

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.