Teatrai.lt tiesiai iš festivalio „Kino pavasaris“. „Safaris“: pasaulis būtų geresnis be žmonių
2017-04-02

„Nužudymas yra tik labai maža medžioklės dalis“, - sako Geraldas, vienas iš naujojo Ulricho Seidlo filmo „Safaris“ veikėjų. Filmo eigoje žiūrovai bus linkę su juo sutikti.

 

„Safaryje“ parodomas visas medžioklės procesas, kainoraščio tikrinimas, aukos rinkimasis, jos persekiojimas, nužudymas ir po to laimikio apdorojimas.  Filme rodomi vaizdai gali šokiruoti ir sukelti šleikštųjį nemažai daliai žmonių.

 

Pagrindinis veiksmas vyksta Namibijoje, medžiotojų viešbutyje, kur apsistoję turtuoliai keliauja po apylinkę medžioti pasirinktų gyvūnų. Zebrai, liūtai, beždžionės, žirafos ir kiti visi gyvūnai yra įtraukti į kainoraštį, o medžiotojai atidžiai seka pasirinkto grobio kainų pasikeitimus. Šioje juostoje filmuojamos kelios grupelės žmonių: pagyvenusi pora, kuri aptarinėja anksčiau minėtą kainoraštį, taip pat aktyviai medžiojantys Geraldas ir jo žmona Tina, į medžioklę įtraukiantys ir savo paauglius vaikus.

 

Kiekvienas iš filmo personažų jau žino koks  nužudytas gyvūnas būtų jų gyvenimo trofėjus ir kokių žvėrių nė už ką nežudytų, nes jie yra labai reti ir nykstantys. „Safaris“ pripildytas lėtų scenų, kurių metu medžiotojai įvairiausios įrangos pagalba stebi gyvūnus - vieni su žiūronais, pasidėję ant trikojų stovų galingus ginklus, kiti - pavėsyje įrengtose aukštuose stebėjimo būdelėse laukia prisiartinant laukinių gyvūnų.

 

„Medžioklė yra kaip sportas, medžiotojai išleidžia daug pinigų rūbams, ginklams, įrangai. Tai naudinga verslui“, - teigia vienas iš filmo veikėjų. Ir su tuo sunku nesutikti, nes aptariami ginklai ir jų kainos priverčia nustebti.

 

Ritualai, kuriuos atlieka medžiotojai, atrodo svetimi. Pavyzdžiui, medžiotojo pasveikinimas kuomet kitas nukauna sveiką ir tvirtą žvėrį. Arba  privalomas fotografavimasis prie ką tik nužudyto gyvūno, kuris - tarsi įrodymas, kad būtent ta medžiotojų grupė sumedžiojo laukinį žvėrį, esantį nuotraukoje.

 

Filmas užbaigiamas citata, kuris priverčia susimastyti: „Pasaulis būtų geresnis be žmonių“.

 

 

Monika Patašiūtė / Teatrai.lt

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.