Teatrai.lt tiesiai iš festivalio AURA'26. „Perklausa nakties kabarete“: spinduliuojantys atlikėjai ir dideli balti dantys
2016-10-09

Šeštadienio vakarinės dalies linksmybes Nacionalinio Kauno dramos teatro fojė pradėjo ir užsuko Meksikos trupė „Foco aLaire producciones“ ir jų spektaklis-koncertas „Perklausa nakties kabarete“. Susirinkusieji savo tarpe galėjo pamatyti atėjūnus iš Meksikos, o ant pakylos išvydo merginą, palinkusią prie retro mikrofono. Tarsi sulėtintame filme atlikėjai nardė tarp žmonių, taip sukeldami šiokį tokį teigiamą sąmyšį ir jaudulį. O kas bus toliau?

 

Eigoje veiksmas persikėlė į NKDT Rūtos salės prieigas. Čia prie stalo, kurį galėtume pavadinti muzikiniu pultu, išvydome sėdintį  vyruką, kuris priminė muzikantą – diskžokėjų. Šie elementai ir būrys spektaklio laukiančių žiūrovų priminė minią, stovinčią eilėje prie patekimo į naktinį klubą. Prasivėrus salės durims patekome ne į klubą, o į kabaretinę aplinką, kurioje visų laukė dėmesio ištroškę atlikėjai.

Plačios šypsenos, spalvingomis emocijomis spinduliuojantys atlikėjai ir dideli balti dantys. Spektaklis/koncertas suklijuotas iš atskirų numerių. Dažname atlikėjai priminė veikėjus, nužengusius tiesiai iš popietės telenovelių, o kuomet praverdavo savo baltus dantis, buvo galima girdėti muziką, skambančią iš vinilinių plokštelių. Viena kitą vejančios dainos, kai kur kiek monotoniški ir per ilgi pasirodymai, kūriniui formavo neryškų minusą.

Nors kūno valdymo meistriškumą sunku komentuoti, tačiau veido išraiškos bei aktyvus darbas smulkiausiais raumenimis buvo matomas kiekvieno atlikėjo išraiškoje. Žvitrios, įtaigios akys, tinkamu metu mestas žvilgsnis ar kiek pakeltas antakio linkis žiūrovus įtraukė ir paveikė taip, kaip prikausto žydrasis ekranas. Profesionalumą įrodė ne tik meistriškai perteikiamos emocijos, bet puikiai įvaldytas begarsis lūpų artikuliavimas. Lūpų judesiai tiksliai atitiko garsą, o atlikėjai savo kuriamuose personažuose nardė kaip žuvys vandenyje. Ir tai darė su dideliu pasimėgavimu.

Vakarėliui scenoje pasiekus finišą, į galvą toptelėjo mintis. Ar tik po šiais visais džiaugsmais nėra užslėpta kokia nors skaudanti opa? Gal būtent ten, kur žmonės gausiai kvatojo reikėjo graudžiai verkti? Juk sakoma „kas anksti juokiasi, vakare verkia“. O jei atvirkščiai? Vakare juokiesi, o ryte?..

 

Kristina Apanavičiūtė / Teatrai.lt

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.