V. Jankausko šokio spektaklio premjera „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Vyčio Jankausko šokio teatras, Viešoji įstaiga
  • Trukmė: 0 val.45 min.
Nuo 11.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Vyčio Jankausko šokio teatras

Ekspansija. Visata įeina į mano kūną

Premjera

2019 04 17 19:00

2019 05 29 19:00

Menų spaustuvė, Juodoji salė

Šiltadaržio g. 6, Vilnius

„Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ – performatyvus šokio spektaklis šokėjai, juostiniam magnetofonui ir pripučiamam burbului.

Šis spektaklis lyg kontempliatyvi meditacija, kurioje atlikėjas galynėjasi su savo protu bei vaizduote, trukdančiais jam įsikūnyti čia ir dabar neveiklaus veikimo būsenoje.

Šiuo spektakliu kūrėjai kelia klausimą: ką šiandieniniam žmogui reiškia tokios būsenos kaip neveiklumas, pauzė, tuštuma. Kūrėjai nori išreikšti savo kritišką požiūrį į šių dienų žmogui būdingą pragmatizmą, pripažįstant tik taip vadinamą „veiksmo tikrovę“, kurioje žmogus ir jo veiksmai yra grindžiami ekonomine logika. Šioje „tikrovėje“ žmogaus vertė bei gyvenimo prasmingumas matuojamas tik jo praktinės veiklos produktyvumu bei efektyvumu.

Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas

Šokis: Viltė Švarplytė

Muzika: Goner, Arvo Part

Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Premjera: 2019 04 17

Spektaklio sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba

Vyčio Jankausko šokio teatras įkurtas 1997 m. buvo viena pirmųjų šiuolaikinio šokio trupių įkurtų Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio scenos menų festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Nuotrauka: Nerijus Juras

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki