Trumpas kinas. (Ne)paprasti pasakojimai (Skalvija) | Repertuaras
  • Organizatorius: Skalvijos kino centras, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.16 min.
Nuo 4.35 eurų
0 (Balsavo

0

)

Trumpiausios nakties belaukiant lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia į trumpų filmų programą. Joje – keturi trumpametražiai filmai, kuriuos Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojai išrinko kaip vienus įsimintiniausių pastarųjų metų lietuviškų trumpametražių filmų. N-7

Šuns dienos

Rež. Ieva Veiverytė

Vaid. Laima Štrimaitytė, Vesta Grabštaitė, Joana Keturakytė, Gintaras Liutkevičius, Žana Gončar

Vaidybinis, Lietuva, 2013, 24 min.

Daliai penkiasdešimt. Dideliame, tačiau kukliai įrengtame name ji gyvena kartu su valdinga motina. Kai senyva mama paguldoma į ligoninę tyrimams, Dalia namuose lieka viena. Spontaniškas moters sumanymas paleisti jų kiemsargį palakstyti baigiasi nelaime. Šuns laidojimas nesavarankiškai moteriai tampa tikru iššūkiu.

Neeuklidinė geometrija

Rež. Skirmanta Jakaitė, Solveiga Masteikaitė

Animacinis, Lietuva, 2013, 11 min.

Kur dingsta meilė, mylimiesiems išsiskyrus arba likus kartu? Iš kur atsiranda jėgų pamilti vėl? Ar galima (įmanoma) ir ar galima (legalu) mylėti kelis žmones vienu metu? Kuo virsta meilė po mūsų mirties, ar ji iš tiesų tokia svarbi, ar paprasčiausiai neišvengiama?

Apie meilės dėsnius ir įstatymus, kurie aiškūs kaip du kart du, kol mes mylime, bet nebesuprantami ir nepaaiškinami, kai meilė pasitraukia. Apie širdies logiką, kuri nieko bendra neturi su įprastine logika taip, kaip neeuklidinė geometrija paneigia ir pranoksta euklidinę.

Budėjimas

Rež. Karolis Kaupinis

Vaid. Donatas Želvys, Darius Meškauskas, Šarūnas Puidokas, Dovilė Šilkaitytė

Vaidybinis, Lietuva, Belgija, 2017, 15 min.

Tvankus vasaros vakaras, karščio nualinta ramybė. Prie ligoninės juokauja daktarai. Pro langą į palatą sklinda triukšmas. Apriboti ligoninės kasdienybės tėvas ir sūnus stengiasi palengvinti paskutines mamos valandas. Jie imasi visko, kad tik netektų pripažinti, jog nieko nebeįmanoma padaryti.

Suokalbio antologija

Rež. Arturas Jevdokimovas

Dokumentinis, Lietuva, 2015, 26 min.

Filmas apie laiką, į kurį niekada nebegrįšime. 1995–1996 metais kultinės Vilniaus kavinės „Suokalbis“ spindesys jau blanko, tačiau joje vis dar rinkdavosi menininkai – skirtingo amžiaus, pripažinti ir nežinomi, studentai ir, žinoma, eiliniai užklydėliai. Nuorūkos virto per peleninių kraštus, padavėjai nespėdavo keisti butelių, audringos diskusijos ir šokiai kartais trukdavo iki paryčių. XXI a. suklestėjo klubų kultūra, „Suokalbio“ ir panašių kavinių bendruomeniškumas išnyko alkoholio garuose ir tabako dūmuose.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki