Tadeusz Słobodzianek MŪSŲ KLASĖ | Repertuaras
  • Organizatorius: BĮ Klaipėdos dramos teatras
  • Trukmė: 3 val.20 min.
2020 Spalio 24 d.
18:30 val.
Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėda
2020 Spalio 25 d.
17:00 val.
Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėda
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

 

Dėmesio! Balandžio 18 d. spektaklis nukeltas į spalio 24 d. 18.30 val. Balandžio 19 d. spektaklis nukeltas į spalio 25 d. 17.00 val. Anksčiau pirkti bilietai galios, tačiau vietos keisis. Pageidaujantys grąžinti bilietus, kreipkitės el. paštu: info@tiketa.ltGrąžinimai galimi vėliausiai 7 d. iki spektaklio datos.

Premjera 2019 12 05

Pjesės autorius Tadeusz SłobodzianekIš lenkų kalbos vertė Rolandas Rastauskas

Režisierius Oskaras KoršunovasScenografas Gintaras MakarevičiusKostiumų dailininkė Aleksandra JacovskytėLėlių kūrėja Julija SkuratovaKompozitorius Gintaras SodeikaChormeisteris Alfonsas VildžiūnasVaizdo projekcijų dailininkas Mikas ŽukauskasŠviesų dailininkas Julius KuršysRežisieriaus asistentas Marius PažereckasRežisieriaus padėjėjai: Urtė Sėjūnaitė, Augtumas Danielius Harner, Deivydas Valenta

Vaidina:Dora – Justina VanžodytėZocha – Eglė JackaitėRachelka, paskui Mariana – Regina Šaltenytė / Eglė BarauskaitėJokūbas Kacas – Jonas ViršilasRysekas – Jonas BaranauskasMenachemas – Vaidas JočysZigmuntas – Igoris ReklaitisVladekas – Aurimas PintulisAbraomas – Mikalojus UrbonasHenekas – Liudas Vyšniauskas

1941-aisiais mažame Lenkijos Jedvabno kaime įvyko sunkiai suvokiamas dalykas: vietiniai žydai, Jedvabno gyventojai, buvo uždaryti daržinėje ir sudeginti gyvi. Jų žudikai nebuvo iš pragaro atvykę monstrai, o patys paprasčiausi žmonės – žydų kaimynai ir bendraklasiai, kadaise galbūt sėdėję viename suole. Kartu žaidę, krėtę išdaigas, kartu svajoję, kuo bus užaugę.

„Mūsų klasė“ nėra įprasta pjesė apie gėrį ir blogį, apie aukas ir budelius. Čia kiekvienas personažas vertas nors ir nedidelės žmogiškos užuojautos. Ir kiekvienas neša vis sunkėjančią savo gyvenimo klaidų naštą. Nuo vaikiško pasipuikavimo, nenoro pažvelgti į kitą žmogų kaip į sau lygų iki masinių žudynių – ne toks jau ilgas kelias, kaip galėtų atrodyti.

T. Słobodzianeko pjesės „Mūsų klasė“ veiksmas apima ilgą laiko tarpą – nuo 1925 m. iki šių dienų. Aštuoniasdešimt metų – tokios apimties medžiaga literatūroje prašytųsi epinio romano. T. Słobodzianekas sugebėjo ją sukoncentruoti į neilgą pjesę, ir per vienos klasės mokinių gyvenimus parodyti visą XX a. Jis nebando nieko smerkti ar teisinti – tiesiog nešališku balsu pasakoja apie sudėtingus žmonių gyvenimus, ir tas pasakojimas tampa universaliu, kalbančiu apie žmogaus prigimtį, apie visos žmonijos praeitį, dabartį, ir – deja, bet visai tikėtina – ateitį.„Nežinau, kur prasideda šita istorija. Žinau, kur ji nepasibaigia.“ T. Słobodzianek

Teatre kviečiame lankytis ir judėjimo negalią turinčius asmenis. Neįgaliojo vežimėliai yra pristatomi parteryje 11-oje eilėje, o juos lydintys asmenys yra sodinami 12-oje eilėje.

ĮSPĖJIMAS: spektaklio metu yra rūkoma, naudojami „Strobe“ žibintai ir garso efektai.Į vakarinius spektaklius žiūrovai įleidžiami nuo 14 metų.

Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijomis, žiūrovus prašome dėvėti veido kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki