Tadeusz Słobodzianek „MŪSŲ KLASĖ“, rež. Yana Ross | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 3 val.45 min.
Nuo 6.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

◊ 2013 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausia režisierė – Yana Ross

◊ 2013 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausia scenografija ir šviesų dizainas – Marijus Jacovskis

◊ 2013 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias antraplanis moters vaidmuo – Aldona Janušauskaitė

◊ 2013 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias jaunasis menininkas – Dainius Jankauskas

Iš lenkų kalbos išvertė Rolandas RASTAUSKAS

Scenografas– Marijus JACOVSKIS

Kostiumų dailininkas– Zane PIHLSTROM (JAV)

Kompozitorius –Antanas JASENKA

Video projekcijų autorė – Eglė EIGIRDAITĖ

Šviesų dailininkas– Vilius VILUTIS

Muzikantai — Darius BAŽANOVAS, Edvardas JUCIUS, Algirdas JANUŠEVIČIUS, Julius RAČKAUSKAS, Darius ŽYLĖ

Vaidina: Miglė POLIKEVIČIŪTĖ, Toma VAŠKEVIČIŪTĖ, Monika BIČIŪNAITĖ, Rimantė VALIUKAITĖ, Vaiva MAINELYTĖ, Monika VAIČIULYTĖ, Aldona JANUŠAUSKAITĖ, Daumantas CIUNIS, Dainius JANKAUSKAS, Tadas GRYN, Ramūnas CICĖNAS, Paulius TAMOLĖ, Gediminas GIRDVAINIS, Algirdas GRADAUSKAS, Tomas ŽAIBUS, Valerijus JEVSEJEVAS, Marius REPŠYS, Vainius SODEIKA

Režisierė Yana Ross: „Mūsų klasė“ – tai šiuolaikinė dramaturgija, parašyta teatro žmogaus, gyvenančio tuo pačiu metu kaip ir mes, o tai reiškia, kalbančio su mumis tiesiai, o ne per kartas. Tokio stipraus balso, tokio dramaturgiškai aštraus ir psichologiškai įtempto siužeto aš seniai nemačiau.

Per istorinių įvykių, ideologijų ir vėliavų greitai besisukantį kaleidoskopą pjesės autorius, vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų dramaturgų Tadeuszas Słobodzianekas atskleidžia ir tikrina žmogaus būties mechanizmą. Kaip suveikia instinktas, kodėl prieš mus visada pirmoje eilėje stovi moralinis pasirinkimas? Humanistinis elgesys – žmonijos ar bailumo įvertinimas? Išgelbėti gyvenimą kitam – savo draugui ar savo vaikui – kaip pasirinkti? Sielos laisvė – vienintelė galimybė likti žmogumi.

Dešimt draugų, viena klasė – juos jungia likimas ir laikas, ir nuo mokyklos suolo iki kapo duobės nė vieno nė per žingsnį nepaleidžia. Šie likimai susipina visiems laikams. Žmogaus gyvenimo epas ir sielos jėga ekstremalioje situacijoje suvienijami bendros atminties. Šie dešimt draugų per vieną vakarą turi atkurti beveik viso amžiaus įvykius ir tapti asmeninių klaidų liudininkais. Pirmoji meilė, pirma kulka, pirma mirtis, pirmas televizorius, pensija ir 56 TV kanalai... Žmogus – sudėtingiausias biocheminis mechanizmas. Tam tikrose aplinkybėse jis vienaip ar kitaip apsisprendžia. Atskirti moralinį-etinį diskursą nuo istorinio konteksto – neįmanoma, bet ir teorija nereikia manipuliuoti. Galima tik tikėtis, kad kiekvienas iš mūsų pasistengs išlikti žmogumi ir neatsisakys moralės ir nuostatų, kai į smilkinį bus įremtas pistoletas.

Nepateikusieji pažymėjimų bilietui su nuolaida į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki