Specialioji programa - Animadok (Skalvija) | Repertuaras
  • Organizatorius: Skalvijos kino centras, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.27 min.
Nuo 5.85 eurų
0 (Balsavo

0

)

Pasitelkiant įvairias animacijos technikas prieš akis atgimsta tikros gyvenimiškos istorijos. Programa atskleidžia neribotos animacinės raiškos galimybes pasakoti istorijas naujais būdais, įtaigiai perteikia personažų išgyvenimus ir emocijas. Pristatomų filmų temos narplios tiek asmenines patirtis, tiek politines aktualijas. Animacinės dokumentikos programoje – įsimintiniausi pastarųjų metų trumpametražiai filmai.

Kelionių žurnalas Tel Avivas / Travelogue Tel Aviv

Animacinis, dokumentinis / 2017 / Šveicarija / 6 min.

Rež. Samuel Patthey

Jaunas meno studentas iš Šveicarijos atvyksta 6 mėnesiams į Tel Avivą, Piešdamas jis išmoks analizuoti, suprasti ir išsilaisvinti iš šios prieštaringos aplinkos.

Obon

Animacinis, dokumentinis / 2018 / Vokietija / 15 min.

Rež. Andre Hörmann, Anna Samo

Akiko Takakura yra viena paskutiniųjų gyvųjų, patyrusių atominės bombos sprogimą Hirošimoje. Per Obon ritualą ją aplanko tėvų vėlės, pradeda kamuoti prisiminimai. Akiko vaikystėje buvo nuolat atstumiama ir mušama. Galiausiai Akiko patiria tėvišką meilę Hirošimos griuvėsiuose.

Lašas po lašo / Drop by Drop

Animacinis, dokumentinis / 2017 / Portugalija / 9 min.

Rež. Alexandra Ramires (Xá), Laura Gonçalves

Paskutiniai kaimelio gyventojai nesutinka nuskęsti užmarštyje. Pasaulyje, kuriame progresas yra aukščiau visko, jų namai plūduriuoja.

Per jautriai reaguoji / You are Overreacting

Animacinis, dokumentinis / 2018 / Lenkija / 4 min.

Rež. Karina Paciorkowska

Ranka pieštas animacinis filmas, mėginantis klausti, kokia yra moters vieta modernioje tikrovėje. Šį filmą (deja) įkvėpė kasdienybė, viešų asmenų pareiškimai ir žiniasklaida.

Katė visada yra moteris / Cat is Always Female

Animacinis, dokumentinis / 2019 / Kroatija / 16 min.

Rež. Martina Meštrović, Tanja Vujasinović

Šis feministinis filmas sukurtas profesorei Marijai Ujevic Galetovic – vienai svarbiausių Kroatijos skulptorių, pagerbti. Marijos gyvenimo istorija ir pažiūros pasakojamos pasitelkiant vaizdo medžiagą ir animuojant jos moteriškas skulptūras.

Kiaušinis / Egg

Animacinis, dokumentinis / 2018 / Prancūzija, Danija / 12 min.

Rež. Martina Scarpelli

Moteris užsirakinusi kambaryje su kiaušiniu, kuris ją ir traukia, ir gąsdina. Ji suvalgo kiaušinį, gailisi. Ji nužudo jį. Ji numarina kiaušinį badu. „Kiaušinis“ yra poetiškas trumpametražis filmas, kurį įkvėpė trumpa, bet reikšminga akimirka režisierės gyvenime. Jis vaizduoja gėdos, pralaimėjimo ir galiausiai pergalės akimirką.

Aš, mano magnetas ir miręs draugas / Me and My Magnet and My Dead Friend

Animacinis, dokumentinis / 2019 / Kinija / 13 min.

Rež. Liu Maoning

Mano vaikystę simbolizuoja du dalykai: magnetas ir miręs draugas. Magnetą nešiojau prisirišęs prie kelnių. Jis galėdavo pritraukt net monetas – labai džiaugiausi. Kol nesutikau draugo, kuris norėjo nuskristi į kosmosą. Jis buvo toks storas kaip aš. O tada jis netyčia įkrito į vandenį ir mirė. Mano vaikystė baigėsi.

Marfa

Animacinis, dokumentinis / 2017 / Jungtinė Karalystė / 8 min.

Rež. The Brothers McLeod

Miestelis Teksaso pasienyje. Čia laikas sustojęs. Tai dykvietė, kurios naktiniame danguje šoka keistos šviesos. Tai minimalistinio meno gerbėjų Meka. Tai peizažas, kuriame: pasimetę arkliai, keistuoliai, maisto sunkvežimiai. Ir milžiniška citrina. Apdovanojimais įvertinas brolių McLeod’ų filmas.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki