„SMĖLIO ŽMOGUS“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Vilniaus teatras LĖLĖ
  • Trukmė: 1 val.0 min.
Nuo 10.50 eurų
3.3 (Balsavo

6

)

E. T. A Hoffmanas „Smėlio žmogus“ (rež. G. Radvilavičiūtė)

E. T. A Hoffmanas

„Smėlio žmogus“

Spektaklis jaunimui ir suaugusiems

Scenarijaus autorė, režisierė, lėlių dailininkė - Gintarė Radvilavičiūtė

Dramaturgijos konsultantas - Mindaugas Valiukas

Scenografė - Renata Valčik

Kompozitorė - Rita Mačiliūnaitė

Vaidina: Sigita Mikalauskaitė, Šarūnas Datenis, Martynas Lukošius, Deivis Sarapinas

Premjera: 2014 m. rugsėjo 28 d.

Trukmė: 60 min.

Spektaklį jaunimui ir suaugusiems „Smėlio žmogus“ pagal vokiečių romantizmo klasiko E. T. A. Hoffmano apsakymą Vilniaus teatre „Lėlė“ pristato viena talentingiausių ir įdomiausių lėlių teatro režisierių Lietuvoje Gintarė Radvilavičiūtė. Jai talkina teatro dailininkė Renata Valčik.

Spektaklis pasakoja apie Žmogų, pasimetusį tarp fantazijų ir realybės, apie sielą, nykstančią dėl egoizmo, netikėjimo, abejonės. Tai taip pat apie balansavimą ties beprotybės riba, „susitikimą su kiekvieno mūmyse slypinčiu fantomu – šešėline, nematoma asmenybės puse – kurio artima giminystė ir didžiulis poveikis arba nusviedžia į pragarą, arba iškelia į dangų,“ ‒ sako spektaklio režisierė G. Radvilavičiūtė. Vizualiai išraiškingame spektaklyje pasitelkiamas šviesos ir šešėlių žaismas, o fantastikos ir grotesko elementai žadina giliausius vaizduotės klodus.

„Šiame kūrybiniame etape mane domina lėlės ir aktoriaus transformacija, susidvejinimas, dvilypumas... tai yra magiškiausias nejaukumą keliantis dalykas – abejonė, ar gyva esybė yra gyva, ir, priešingai, ar negyvas daiktas vis dėlto nėra gyvas.“

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki