SIRENOS'19: Sukūrimas (Paveikslai Dorianui) | Repertuaras
  • Organizatorius: Vilniaus festivaliai, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.20 min.
2019 Spalio 2 d.
20:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2019 Spalio 3 d.
20:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Nuo 20.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Sukūrimas (Paveikslai Dorianui)

„Gob Squad“ (Jungtinė Karalystė, Vokietija)

KONCEPCIJOS AUTORIAI IR ATLIKĖJAI kolektyvas „Gob Squad“: Johanna Freiburg, Sean Patten, Sharon Smith, Berit Stumpf, Sarah Thom, Bastian Trost, Simon Will

DRAMATURGĖ IR PRODIUSERĖ Christina Runge

ŠVIESŲ DAILININKAS IR TECHNINIS VADOVAS Chris Umney

GARSO REŽISIERIAI Sebastian Bark, Jeff McGrory

VAIZDO PROJEKCIJŲ AUTORIAI Miles Chalcraft, Noam Gorvat

KOSTIUMŲ DAILININKĖ Ingken Benesch

KOSTIUMŲ DAILININKĖS ASISTENTĖ Claudia Gali

SCENOGRAFIJĄ ĮGYVENDINO Lena Mody

SCENOGRAFIJOS ĮGYVENDINIMO ASISTENTĖ Julia Buntzel

KŪRYBOS ASISTENTAI Mat Hand, Amina Nouns

GAMYBOS ASISTENTAS Ben Mohai

REŽISŪROS PRAKTIKANTAI Patty Kim, Amina Nouns

GASTROLIŲ VADYBININKAS Mat Hand

VIETINĖ ASISTENTĖ Eglė Švedkauskaitė

TRUKMĖ 120 minučių

PREMJERA 2018 m. „HAU Hebbel am Ufer Berlin“ teatre

SPEKTAKLIO KALBA anglų, su vertimu į lietuvių kalbą

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS 12+

Data: spalio 2, 3 d. 20.00 val.

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė

http://www.gobsquad.com/projects/creation-pictures-for-dorian

#1

Pasaulis priklauso tau tik vieną sezoną.

#2 Vieną akimirką – tai pokalbis, o kitą – išpuolis prieš socialinių medijų suformuotos visuomenės vojeristinę prigimtį ir jaunystės bei grožio kultą.

„Sukūrimas“ – tai dievų ir menininkų viešpatija, kur jie vien valios pastangomis, plikomis rankomis kuria grožį. Tačiau kas gi nusprendžia, kas yra gražu? Kokie užslėpti galios mechanizmai glūdi menininko, objekto ir žiūrovo santykių trikampyje?

Kolektyvas „Gob Squad Arts Collective“ per pastaruosius 25 metus apkeliavo daug šalių, ir dabar, sulaukę vidutinio amžiaus, jaučia, kad dar tikrai nenori palikti scenos.

Šiame spektaklyje prie „Gob Squad“ aktorių scenoje prisideda vietinių atlikėjų grupė, iš kurių viena dalis yra jaunesni, kita – visa karta vyresni. Koks yra spektaklio tikslas? Ogi pamatyti, kas slypi už tuštybės veidrodžio, rasti atsakymus į klausimus apie grožį, moralę, senėjimą, galią. Taip pat – žaismingai paklausti savęs, kodėl mums taip reikia dėmesio?

Spektaklį įkvėpė Oskaro Vaildo romano herojus Dorianas Grėjus, kuris, veikiamas stebuklingo paveikslo, įsitraukia į dievų žaidimus. Dorianas sustabdo senėjimo procesą, išlieka jaunas ir gražus, bet už tai brangiai sumoka – praranda sielą.

#3

Kartais, pamatę pažįstamo žmogaus asmenukę socialiniame tinkle, nustembame, nes jis pasirodo esąs visai ne tas žmogus, kokį pažįstame savo aplinkoje. Galbūt mes patys kuriame save – panašiai kaip savo asmenukes? Gal tikrai pasaulis priklauso mums tik vieną trumpą sezoną, – kol esame jauni, sveiki ir gražūs?

„Sukūrimas“ – tai vienos garsiausių Europos teatro trupių autobiografinis spektaklis. Ši trupė pradėjo kurti prieš 25 metus, o šiandien scenoje atvirai kalba apie tai, ką reiškia būti menininku, ką reiškia senti ir kaip praeitis susipina su šia diena.

#4

„Ką iš tikro reiškia būti matomu ir nematomu, vertinamu kaip grožio objektas?“

Simon Will, „Gob Squad“

#5

„Gob Squad“ – Jungtinės Karalystės ir Vokietijos menininkų grupė, nuo 1994 m. kurianti performansus, spektaklius, instaliacijas ir videomeną. Notingeme ir Berlyne gyvenantys menininkai savo darbus pristato įvairiose miesto erdvėse, pavyzdžiui, biuruose, parduotuvėse, traukinių stotyse, viešbučiuose, taip pat – galerijose ir teatruose.

Pasitelkdami kino, televizijos ir populiariosios muzikos kalbą, „Gob Squad“ tyrinėja sudėtingą, absurdo kupiną šiandienos gyvenimą, ieško grožio, prasmės ir žmogiškumo tarp žvilgančių šiuolaikinės kultūros fasadų ir tamsių užkaborių.

Jų pasirodymuose pasitelkiama „buitinės kūrybos“ estetika neretai gretinama su kasdienybės banalumu, taip priartinant teatrą prie „realaus pasaulio“, o viso to rezultatas užfiksuojamas videojuostoje.

„Gob Squad“ tiek Lietuvoje, tiek „Sirenų“ festivalyje viešės antrą kartą. Vilniuje kolektyvas lankėsi 2011 m. – tuomet rodė spektaklį „Super Night Shot“, su kuriuo apkeliavo didžiąsias teatro scenas visame pasaulyje.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki