SIRENOS'19: Naktis seka dieną | Repertuaras
  • Organizatorius: Vilniaus festivaliai, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.0 min.
Nuo 15.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Tim Etchells

NAKTIS SEKA DIENĄ

"Forced Entertainment“ (Jungtinė Karalystė)

AUTORIUS, REŽISIERIUS: Tim Etchells

PROJEKTO DIREKTORIUS: Matthew Evans

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Uršulė Bartoševičiūtė

VAIDINA: 8–14 m. amžiaus vaikai

TRUKMĖ: 60 min.

PREMJERA: 2007

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 14 m.

VIETA: Šokio teatras (T. Kosciuškos g. 11)

JŪS MUS MAITINATE. JŪS MUS PRAUSIATE. JŪS MUS RENGIATE. JŪS STEBITE MUS, KAI MES MIEGAME. JŪS MUMS AIŠKINATE ĮVAIRIAS LIGŲ IR KARŲ PRIEŽASTIS. JŪS ŠNABŽDATE, KAI MANOTE, KAD JŪSŲ NEGIRDIME. JŪS SAKOTE MUMS, KAD NAKTIS SEKA DIENĄ.

Spektaklyje, kuriame suaugusiųjų auditorijai vaidina vaikai, svarstoma, kaip suaugusieji ir jų pasaulis formuoja jaunų žmonių patirtį, suvokimą ir galimybes.

„Naktis seka dieną“ kviečia mus kritiškai ir žaismingai pažvelgti į tai, kaip mes pateikiame savo pasaulį aplinkiniams. Minties aštrumas ir humoras, atsiskleidžiantis tekste, leidžia jauniems žmonėms scenoje parodyti, kaip mus suvaržo ir suformuoja žodžiai, kuriuos girdime.

„Spektaklį pastačiau 2007-aisiais Belgijoje kartu su šešiolikos jaunų žmonių grupe. Mums buvo įdomu panagrinėti, kokią įtaką jaunų žmonių pasauliui daro suaugusieji, kaip jie tą pasaulį formuoja. Kokomis taisyklėmis vadovaujasi suaugusieji, kokie yra jų lūkesčiai? Ką galime vaikams sakyti, o kas yra neleistina?“

Tim Etchells

FORCED ENTERTAINMENT

Britų „Forced Entertainment“ – vienas ryškiausių, savo spektakliuose aktualiausius klausimus keliančių teatro kolektyvų šiuolaikinio teatro panoramoje. Šefilde įsikūrusi trupė veikia nuo 1984-ųjų, su savo spektakliais ji apkeliavo daugybę scenų ir festivalių visame pasaulyje. Tai pirmoji trupės viešnagė Lietuvoje.

Kolektyvą sudaro šeši pagrindiniai kūrėjai: Timas Etchellsas (meno vadovas), Robinas Arthuras, Richardas Lowdonas (dailininkas), Claire Marshall, Cathy Naden, Terry O’Connor, kurie susibūrė siekdami „tyrinėti ir sprogdinti žanro, naratyvo ir paties teatro kanonus“. Šio itin savitą sceninę kalbą turinčio kolektyvo įtaka šiuolaikiniam Europos teatrui yra milžiniška; jie vieni iš pirmųjų provokaciją ir išėjimą iš komforto zonos priėmė kaip pagrindinius kūrybos principus, kuriais vadovaujasi iki šiol.

2016 m. trupė apdovanota prestižine tarptautine Ibseno premija, kurią už „naujas raiškos formas teatre ir dramaturgijoje“, rekomendavus tarptautiniam žiuri, skiria Norvegijos vyriausybė.

„Teatras privalo būti gyvas, keistis energija su žiūrovais, ateinančiais į teatro erdvę, kurti įtampą. Mums įdomu statyti spektaklius, kuriuose tyrinėjamas šiuolaikinis pasaulis, spektaklius, kurie jaudina, kelia iššūkius ir teikia pramogą.“

„Forced Entertainment“

„SIRENŲ“ BALSAS

Kas vaikui yra saugi aplinka? Ar apskritai šią sąvoką galima apibrėžti įstatymu, draudžiančiu bet kokio pobūdžio smurtą prieš vaikus? Apie tai pastaraisiais metais diskutuojama viešojoje erdvėje.

Šiandien vaikus laikome (ar norime laikyti) tobulais kūriniais. Ar mums, suaugusiesiems, viso labo reikia juos „integruoti į visuomenę“, išmokyti, leisti jiems skleistis ir palaikyti? Šiuolaikinės kartos tėvai kartais elgiasi kaip tėvai-sraigtasparniai – nuolat stebi savo vaikus tarsi iš aukščiau, tartum leidžia jiems eiti į priekį, bet prižiūri, kad šie nenukryptų nuo jų parinktos1) trajektorijos.

Auklėjimas ir tam tikri dalykai, kurių stengiamės išmokyti vaikus, padeda jiems pažinti pasaulį, bet egzistuoja riba, ties kuria auklėjimas virsta smurtu ar tiesiog smegenų plovimu. Kur yra toji riba? Ir kas iš šiandien vaikams peršamų dalykų, taps visiška atgyvena rytoj? Kodėl tai, kas mūsų tėvų kartai atrodė priimtina, šiandien kelia pasibjaurėjimą? Kas yra tas tėvų ir vaikų ryšys ir kaip galime jį patikrinti? Kas jame yra netikra ir kokios klaidos yra leistinos?

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki