SIRENOS'19: Būk atsargi | Repertuaras
  • Organizatorius: Vilniaus festivaliai, VšĮ
  • Trukmė: 0 val.30 min.
2019 Spalio 9 d.
18:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2019 Spalio 9 d.
20:30 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2019 Spalio 10 d.
18:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2019 Spalio 10 d.
20:30 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Nuo 15.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Būk atsargi

Mallika Taneja (Indija)

KONCEPCIJOS AUTORĖ, REŽISIERĖ IR ATLIKĖJA Mallika Taneja

TARPTAUTINIŲ GASTROLIŲ VADYBININKAI „Ligne Directe“ (Prancūzija)

GASTROLIŲ VADYBININKĖ IR PRODIUSERĖ Smriti George

TRUKMĖ 30 min.

PREMJERA 2013, „Tadpole Repertory“ teatre kaip „NDLS“ programos dalis

KALBA anglų, su lietuviškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS 18+

Data: spalio 9, 10 d. 18.00 ir 20.30 val.

Vieta: Menų spaustuvė, Kišeninė salė

#1

Turime teisę pasakyti „ne“. [...] Jeigu mes nesipriešinsime tam, kaip su mumis elgiamasi, kas tai padarys už mus?

#2

„Būk atsargi“, – sakoma merginoms ir moterims, kai norima perspėti jas dėl elgesio, požiūrio ar aprangos. Atrodo, visai nekaltai skambanti frazė, bet ji išreiškia tai, kas yra giliai įsišakniję daugelyje kultūrų: savo saugumu rūpintis privalo pačios moterys. Ši užslėpta prasmė tartum išlaisvina nuo atsakomybės asmenį, keliantį pavojų moteriai.

Indijoje, kaip ir kai kuriose kitose šalyse, budrumas bei nuolatinis nerimas dėl savo saugumo yra kiekvienos moters kasdienio gyvenimo dalis. Delyje gyvenanti ir kurianti Mallika Taneja scenoje demaskuoja veidmainišką požiūrį į moterį kaip galimą auką.

#3

Lietuvoje dar visai neseniai buvo įsisiūbavęs, dabar jau aprimęs, #metoo judėjimas. Ką šiais laikais reiškia būti moterimi? Kaip keičiasi moterų ir vyrų santykiai? Ar jie apskritai keičiasi?

Aktorė ir režisierė Mallika Taneja savo spektaklyje analizuoja teiginį „jos pačios kaltos“. Kartu su prancūzų „Ligne Directe“ prodiuseriais pristatomas šios kūrėjos darbas pirmiausiai kalba apie prievartavimų „epidemiją“ Indijoje ir tai, kiek seksualinį smurtą gali provokuoti apranga.

Spektaklyje daug dėmesio skiriama visuomenei, kurioje vyrauja patriarchalinė sankloda. Tačiau spektaklio idėja ne mažiau aktuali ir tokioms visuomenėms, kurios patriarchalinėmis savęs nelaiko. Ko gero, tai pirmasis Indijos teatro spektaklis, rodomas ne tik „Sirenų“ scenoje, bet ir apskritai Lietuvoje.

#4

„Galiu suprasti, jei žmogus jaučiasi nejaukiai. Tačiau niekaip negaliu pateisinti puolimo.“

Mallika Taneja

#5

Mallika Taneja – teatro kūrėja, dirbanti ir gyvenanti Naujajame Delyje. Kurdama spektaklius ir organizuodama viešas menines akcijas ji bando apibrėžti, kas iš tikrųjų yra lyčių lygybė, kaip veikia jos mechanizmas, ir kaip kiekvienas individas ar institucija gali pasipriešinti nesąžiningai besireiškiančioms galios struktūroms.

Indijoje, šalyje, kur dauguma moterų nedrįsta sutemus išeiti į miestą vienos, menininkė organizuoja „Pusiaunakčio pasivaikščiojimus“ – veda moterų grupes į miestą po vidurnakčio.

2015 m. Mallikai Tanejai už spektaklį „Būk atsargi“ „Spektake“ teatras Ciuriche įteikė „Kantonal“ banko (ZKB) skiriamą padėkos prizą.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki