SIRENOS'18: Rožės | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 1 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

ROŽĖS

Dakh daughters/Dakh produkcija – Šiuolaikinio meno centras Kijeve (Ukraina)

Trukmė : 1 val. 30 min. (be pertraukos)

Kalbos: įvairios (su lietuviškais titrais)

Režisierius – Vlad Troitsky

Muzika – grupė „Dakh Daughters“

Garso režisierius – Roman Falkov

Šviesos dailininkės – Switlana Smijewa, Maria Wolkowa

Video projekcijų autorė – Maria Wolkowa

Atlikėjos: Ruslana Chasipova, Natalka Halanevych, Tetyana Havrylyuk, Solomia Melnyk, Anna Nikitina, Zo

Muzikinis pasirodymas „Rožės“ – tai juodo kabareto, burleskos, baleto, elektronikos ir folko mišinys su punk-roko elementais, kurio pavadinimas – tai aliuzija į „tūkstančio rožių miestą“ Donetską. Kiekviena daina tampa atskiru numeriu, atliekamu charizmatiškų aktorių, savo pasirodyme jungiančių kičą, popsą, tamsią kabareto rafineriją su prasmių prisodrintais dainų tekstais. Tai tarsi bakchančių, „Tiger Lillies“ ir „Dead Can Dance“ susitikimas – avangardinis, emocionalus, uždegantis ir nepaliekantis abejingų.

„Dakh daughters“ ne kartą atliko savo kūrinius Maidano aikštėje Kijeve, nuo tada jos tapo vienu iš rezistencijos prieš Ukrainos demokratijos suvaržymą simbolių. Septynios ugningos ukrainietės scenoje uždega gyvenimą švenčiantį muzikinį chaosą; jos dainuoja apie meilę, taiką ir grožį, kurie galiausiai vis tik turėtų išgelbėti pasaulį. „Dakh daughters“ kuria švelniai makabrišką prancūziško salono atmosferą, kurioje Mireille Mathieu susidraugauja su Marilyn Mansonu. Agresyvų riaumojimą keičia penkiasdešimtųjų Holivudo gražuolių čiulbėjimas apie Karibus. Baltus veidus – juodas tempas. Šiame pasirodyme nėra vietos monotonijai, emocijų paletė – nuo juoko iki graudulio.

Prasidėjęs kaip vieno vakaro projektas 2012 m. Paryžiuje muzikinis fryk-kabaretas „Dakh daughters“ įgijo netikėtą pasisekimą ir pagreitį – per kelis metus ukrainiečių aktorės ir atlikėjos aplankė įvairiausių teatrų ir festivalių scenas Slovakijoje, Rusijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Brazilijoje ir kt. Grupę sudaro septynios multiinstrumentalistės, dainuojančios skirtingomis kalbomis ir dialektais, jų kūryboje dažnai naudojami žymių autorių Taraso Ševčenkos, Williamo Shakespeare’o, Josifo Brodskio, Charleso Bukowskio tekstai, kurie jungiami su ukrainietiška poezija, garsių hitų ištraukomis bei pačių aktorių kūryba.

Nepateikusieji pažymėjimų bilietui su nuolaida į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki