Sigitas Parulskis. JULIJA , rež. Kirilas GLUŠAJEVAS | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 1 val.30 min.
2020 Spalio 27 d.
19:00 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Spalio 28 d.
19:00 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Lapkričio 3 d.
19:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Nuo 6.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Gerbiami žiūrovai,

 

2020 m. rugsėjo 16 d. 19.00 skelbtas spektaklis „Julija“ neįvyks dėl aktoriaus traumos. Vietoje jo bus rodomas spektaklis „Intymūs pokalbiai“. 

Žiūrovų įsigyti bilietai į rugsėjo 16 d. spektaklį „Julija“ galios rugsėjo 16 d. spektaklio „Intymūs pokalbiai“ rodymui.

Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, gali tai padaryti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. toje UAB „Tiketa“ kasoje, kurioje jie buvo įsigyti.

Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

 

Apgailestaujame, kad 2020 m. kovo 24 d. , balandžio 25 d., gegužės 26 d. 19 val. spektakliai „Julija“ buvo atšaukti dėl koronaviruso.

Maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, o jų pratęsimą ir apsilankyti spektaklyje rudenį.

Jūsų įsigyti bilietai galios:

2020 m. kovo 24 d. 19 val. rodymą galios 2020 m. spalio 28 d. d. 19 val. rodymui. Spektaklį rodysime Lietuvos rusų dramos teatre.

2020 m. balandžio 25 d. 19 val. galios 2020 m. spalio 28 d. 19 val. rodymui. Spektaklį rodysime Lietuvos rusų dramos teatre.

2020 m. gegužės 26 d. 19 val. rodymą galios 2020 m. spalio 27 d. 19 val. rodymui. Spektaklį rodysime Lietuvos rusų dramos teatre.

Jei nauja data Jums netinka, galite pasirinkti kompensacinį kuponą ir apsilankyti kitame mūsų spektaklyje už tokią sumą, kiek kainavo Jūsų bilietas. Dėl kuponų prašome kreiptis el. paštu audra.pivoriuniene@teatras.lt arba telefonu 862068360

 

 

 

 

 

 

 

Režisierius — Kirilas GLUŠAJEVAS

Scenografas — Gintaras MAKAREVIČIUS

Kostiumų dailininkė — Dovilė GUDAČIAUSKAITĖ

Kompozitorius — Linas RIMŠA

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Vaizdo projekcijų autorė — Aneta BUBLYTĖ

Režisieriaus asistentas — Titas VARNAS, Mindaugas JUŠČIUS

 

Vaidina :

 

Dora / Julija — Jolanta DAPKŪNAITĖ

Gediminas / Žandaras / Prokuroras / Generolienė — Salvijus TREPULIS

Arnas / Višinskis / Konstantinas / Marusia — Kęstutis CICĖNAS

Laurynas — Deividas BATAVIČIUS

Monika / Bitė — Airida GINTAUTAITĖ

Safronas — Mindaugas JUSČIUS

 

Kaip šiuolaikiniam žiūrovui pristatyti įvairiapusę ir iki šiol gana siaurai suprastą rašytojos Žemaitės asmenybę? Toks buvo pagrindinis naujo spektaklio kūrėjų galvosūkis. Teatro užsakymu parašytoje pjesėje Sigitas Parulskis pristato veikėją Dorą. Tai – šiuolaikinė moteris, aktorė, dirbanti jauno režisieriaus spektaklyje. Dora jaučia vidinę tuštumą, blaškosi tarp pareigingos prokuroro žmonos vaidmens gyvenime ir naujo vaidmens teatre. Šįkart jai reikia suvaidinti rašytoją Juliją Beniuševičiūtę-Žymantienę, plačiau žinomą kaip Žemaitę. Kurdama istorinės asmenybės portretą (Žemaitę iš šių laikų perspektyvos galėtume laikyti tikra dvidešimto amžiaus pradžios moderniste) Dora randa atsakymus ir į savo asmeninius klausimus. Julija padeda Dorai permąstyti meilės, karjeros, asmeninių santykių, laisvės ir emancipacijos temas.

 

Spektaklio sumanytoja ir pagrindinio vaidmens kūrėja – aktorė Jolanta Dapkūnaitė, spektaklį režisuoja Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šiuo spektakliu debiutuojantis Kirilas Glušajevas. „Kurdami šį spektaklį vadovaujamės principu „Kuo toliau – tuo arčiau“. Nenorime rekonstruoti Žemaitės gyvenimo, surengti žiūrovams paskaitos ar pakviesti juos į žemaitišką gryčią. Žemaitės asmenybė atsiskleidžia per mažus fragmentus, per tai, ką kurdama vaidmenį apie ją sužino Dora. Juk ne dažnas iš mūsų žinojome, kad Žemaitė buvo įsimylėjusi jaunesnį vyrą, keletą metų (1916–1921) keliavo po Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių kolonijas, sakė uždegančias kalbas, su advokatu Andriumi Bulota ir jo žmona Aleksandra rinko aukas nukentėjusiems nuo karo (surinko per 30 tūkst. dolerių). Taip pat nedaugelis žino, kad jos pamėgta valstietiška skarelė buvo tarsi protesto ženklas, „egzotika“ tarp šilkais pasidabinusių ponių ir kaip rašo Sigitas Parulskis:

 

„Ką tai reiškia?

 

Skarelė.

 

Ar čia koks vaisingumo ritualas? Papročiai, prietarai?

 

Ne, tai stilius.“

 

 

Spektaklio partneriai:

 

Trakų kultūros rūmai

 

MO muziejus

 

Lietuvos kino centras

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki