Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Mischa Maisky (violončelė) ir Lily Maisky (fortepijonas) | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Rygoje gimusio violončelininko Mischos Maisky ir jo dukros Lily duetas tik pavirtina, kad šiame festivalyje nėra vietos įprastai ir nuobodžiai kamerinei muzikai. Menininkai išsiskiria jaudinančiai laisvu grojimu, jų muzika tarsi pulsuoja gyvybe. Dviejų kūrėjų dialogas skamba itin lengvai ir paprastai, bet iš tikrųjų po juo slypi gilios muzikų šeimos tradicijos, per daug metų įgytos žinios ir ištobulinti įgūdžiai.

Pats Mischa apie savo kūrybinį procesą sako: „Muzika yra labai subjektyvus menas, todėl atviras daugybei skirtingų interpretacijų. Galimybių čia begalė, gelmės neišsemiamos, todėl niekada nebus tos vienintelės, tobulos interpretacijos. Iliuzija, kad muzika gali būti tobula. Tos tobulybės siekį lyginu su horizontu – kuo arčiau jo link eini, tuo labiau jis nuo tavęs tolsta. Ir vis tiek tobulumo siekti reikia, tik kai žinai, kad jo niekada nepaliesi, tai daryti lengviau, nėra jokio nusivylimo.“

Ką Lily reiškia muzikuoti su tėvu? „Mus sieja ne tik tas pats kraujas, bet ir panašus muzikos pajautimas. Sunku tai paaiškinti žodžiais, bet muzika mums yra natūralus bendravimo būdas. Aš neturėjau daug mokytojų gyvenime ir tėvas yra didžiausias mano autoritetas ir įkvėpėjas, aš daugiausiai išmokstu būtent grodama su juo. Jis padėjo suprasti ne tik pagrindinius principus ir atlikimo taisykles, bet ir požiūrio į muzikos kūrimą iš esmės“, – pasakoja L. Maisky.

Koncerto programa:

Liudvikas Van Bethovenas, septynios variacijos violončelei ir fortepijonui, Mi Bemol iš „Užburtosios fleitos“Francas Šubertas, sonata „Arpeggione“, A minor D. 821Piotras Čaikovskis, „Rudens daina“ („Ruduo“) iš „Metų laikai“, op. 37bPiotras Čaikovskis, „Sentimentalus valsas“, op. 5, nr. 6Dmitrijus Šostakovičius, sonata violončelei ir fortepijonui, D minor, op. 40

Violočelininkas Mischa Maisky (g. 1948) gimė Rygoje, čia ir pradėjo lankyti Emils Darzins mokyklą ir griežti violončele. Vėliau kartu su Mstislavu Rostropovičiumi ir Gregoru Piatigorskiu studijavo Maskvos konservatorijoje. M. Rostropovičius M. Maisky išskyrė kaip vieną iš talentingiausių jaunųjų violončelininkų. Anot jo,  M. Maisky muzika sujungia poetiškumą, ypatingą subtilumą su ryškiu temperamentu ir puikia technika.

Prieš metus, švęsdamas 70-ties metų sukaktį, M. Maisky sau ir kitiems linkėjo „išlaikyti ugnį ir aistrą muzikai taip, kad grojimas niekuomet netaptų rutina ar darbu. Ką bedarytum gyvenime, daryki tai su meile ir atsidavimu, nes tik tai suteikia išskirtinumo ir prasmės.“ 1973 m. muzikas emigravo į Izraelį, jo tolesnė karjera sukosi svarbiausiose muzikos sostinėse – Londone, Paryžiuje, Berlyne, Vienoje, Niujorke, Tokijuje ir kt. 

Save M. Maisky laiko tikru pasauliu piliečiu, mat groja itališka violončele su prancūziškais ir vokiškais lankais, austriškomis ir vokiškomis stygomis, dukra gimusi Prancūzijoje, vyriausiasis sūnus – Belgijoje, vidurinysis – Italijoje, jauniausias – Šveicarijoje, vairuoja japonišką automobilį, dėvi šveicarišką laikrodį, indišką kaklo papuošalą. „Bet kur pasaulyje, kur vertina klasikinę muziką, jaučiuosi kaip namuose,“ – sako M. Maisky.

Muzikas mėgsta išskirtinius ir ambicingus projektus. 2000-aisiais jis keliavo po pasaulį ir surengė per 100 koncertų, atlikdamas vien tik Johano Sebastiano Bacho muziką. To paties kompozitoriaus siuitas violončelei jis tris kartus įamžino garso įrašais, sukūrė video.

Pianistė Lily Maisky (g. 1987) gimė Paryžiuje, bet vėliau persikėlė į Briuselį. Klasikinio ir džiazinio grojimo pianinu mokėsi Purcell muzikos mokykloje Herfordšyre, Jungtinėje Karalystėje, vėliau meistriškumo klases lankė kartu su daugybe garsių muzikų, tarp kurių – Martha Argerich, Dmitri Bashkirovas, Pavel Gililovas ir kt. L. Maisky koncertuoja Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynuose.

L. Maisky per metus surengia per 100 koncertų, nemažai iš jų – kartu su tėčiu arba kaip „Maisky trio“ dalis, kai prie jų prisijungia brolis smuikininkas Sascha Maisky.

Muzikė didžiuojasi, kad namuose turi legendinio muziko Arturo Benedetti Michelangeli Steinway pianiną. Šiuos instrumentus muzikė mėgsta ir koncertų salėse.

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių.

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki