Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Londono simfoninis orkestras, G. Noseda ir V. Repinas | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Paskutinio festivalio savaitgalio centre yra orkestras, kurį būtų galima lengvai pavadinti drąsiausiu ir brangiausiu pasaulio orkestru. Atrodo, kad „ribų“ sąvoka netaikoma Londono simfoniniam orkestrui. Nuo savo įkūrimo 1904 m. jis visada buvo avangardiškas, visų pasaulio muzikos tendencijų kelrodis. Orkestras pirmasis savo muziką pradėjo įrašinėti, kurti muzikos filmus, sukūrė savo įrašų studiją, grojo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje ir kilstelėjo šiuolaikinę muziką į naujas aukštumas.

G. Noseda diriguojamas orkestras gros kartu su Rusijos smuikininku Vadimu Repinu. Ugninė aistra su nepriekaištinga technika, poezija ir jautrumu yra šio muziko prekiniai ženklai. Į pasaulinę muzikos areną jis įsiveržė būdamas dar vaikas, vos 11 metų amžiaus, kai laimėjo auksą „Wienawski“ konkurse. Būdamas vos septyniolikos metų amžiaus, jis tapo jauniausiu karalienės Elžbietos konkurso nugalėtoju.

Koncerto programa:

Benjaminas Britenas, „Keturi jūros interliudai“ iš operos „Piteris Grimesas“

Maksas Bruhs, koncertas smuikui nr. 1, G minor, op. 26

Piotras Čaikovskis, simfonija nr. 5, E minor, op. 64

Smuikininkas Vadimas Repinas (g. 1971) pradėjo griežti smuiku savo gimtajame Novosibirske, Rusijoje, mokydamasis pas puikų mokytoją Zakharą Broną, kuris taip pat mokė Maximą Vengerovą, Vadimą Gluzmaną, Danielį Hopę ir kt. V. Repinas laimėjo auksą „Wienawski“ konkurse būdamas vos 11 metų amžiaus, vėliau rengė savo pirmuosiuose solo koncertus Maskvoje ir Sankt Peterburge. Būdamas keturiolikos, jis jau koncertavo Tokijuje, Miunchene, Berlyne, Helsinkyje ir Niujorko Carnegie salėse.

Jis buvo pakviestas bendradarbiauti su geriausiais pasaulio orkestrais: Berlyno, Niujorko ir Los Andželo filharmonijos orkestrais, Bostono, Čikagos ir San Francisko simfoniniais orkestrais, Cleveland orkestru, Sankt Peterburgo filharmonijos orkestru, Londono simfoniniu orkestru, Izraelio filharmonijos orkestry, Hamburgo NDR „Elbphilharmonie“ orkestru, Amsterdamo „Royal Concertgebouw Orchestra“ ir La Scala orkestras. Ugninga aistra su nepriekaištinga technika bei jautrumu yra Vadimo Repino prekės ženklai.

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių.

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

 

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki