Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Joseph Calleja (tenoras) ir Vincenzo Scalera (fortepijonas) | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 11.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Tenorų balsai ypatingai vilioja klausytojus. Jų tembras ir jėga suteikia individualumą, kurį visada įvertina auditorija. Josephas Calleja, vienas garsiausių šiuolaikinių tenorų, turi tokį balso skambesį, kuris dažnai apibūdinamas kaip švelniai saldus it medus, bet tuo pat turi ir vyriško žavesio.

2013 m. solo albumą „Amore“ solistas įrašė kartu su latvių muzikantu ir akordeonistu Ksenija Sidorova. 2012 m. „Gramophone“ žurnalas įvertino J. Calleja „Metų kūrėjo“ titulu, o 2016 m. menininkas gavo „Opera News“ apdovanojimą. J. Calleja įrašai (išleisti „Decca Classics“) buvo nominuoti net keliems „Grammy“ apdovanojimams. Savo koncerte Dzintari koncertų salėje J. Calleja dainuos žinomas dainas ir operos arijas iš įvairių epochų, scenoje taip pat pasirodys pianistas Vincenzo Scalera.

Koncerto programa:

Volfgango Amadėjaus Mocarto, Gaetano Doniceti, Jules Muncheno, Džiuzepės Verdžio ir Džakomo Pučinio, Piotro Čaikovskio, Frančesko Paolo Tosti, Jozefo Vella, Alberto Donaudy, Ruggero Leoncavallo kūryba.

Solistas J. Calleja 1978 m. gimė Maltoje, dainuoti pradėjo nuo 16 metų – pirmiausia bažnyčios chore, vėliau su taip pat iš Maltos kilusiu tenoru Paul Asciak.

Kritikai vertina J. Calleja už švelnų tembrą, įkvepiantį stilių ir meninę brandą, laiko aukščiausios prabos artistu ir drąsiai lygina su Pavadrotti ar Gigli, nors ankčiau dažniau minėdavo šalia Jussi Björling ar Enrico Caruso.

J. Calleja nuolat bendradarbiauja su geriausiais pasaulio orkestrais ir festivaliais, tarp jų – ir Zalcburgo bei BBC Proms. Solistas dažnai dainuoja koncertuose po atviru dangumi Maltoje, Paryžiuje ar Miunchene, kur klausytojų skaičius perkopia dešimtis tūkstančių.

Vincenzo gimė Naujajame Džersyje Amerikoje, italų ir amerikiečių šeimoje ir pradėjo mokytis groti pianinu vos sulaukęs 5-erių metų. Vėliau baigė Manheteno muzikos mokyklą, dirbo Naujojo Džersio operos dirigento asistentu. V. Scalera dalyvavo daugelyje svarbių muzikos festivalių, įskaitant Edinburgą, Martina Franca, Jeruzalę, Stambulą, Les Choregies d'Orange, Carinthischer Sommer Ossiach, Salzburger Festspiele ir Rossini operos festivalį Pesaro mieste. V. Muzikas taip pat yra „Steinway“ atlikėjas ir šiuo metu dirba Milano „Accademia d'Arti e Mestieri“ teatre „Teatro alla Scala“.

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių.

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

 

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki