Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Izraelio filharmonijos orkestras, Z. Mehta ir Y. Wang | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Turtingo tradicijų Izraelio filharmonijos orkestro, vedamo Zubino Mehta, susitikimas su labiausiai neįprasta mūsų epochos fortepijono žvaigžde Jūrmaloje leis klausytojams vėl patikėti stebuklais. Yuja Wang grojimui būdingas „techninis paprastumas, plati muzikos spalvų paletė ir begalinis unikalumas, kuris neleistų jos supainioti su niekuo kitu. Šiandien jos muzika veda dar giliau ir negrįžtamai įtraukia į atliekamo kompozitoriaus pasaulį“, – prieš metus rašė „Financial times“.

Koncerto programa:

Sergejus Rachmaninovas, koncertas fortepijonui nr. 3, D minor, op. 30

Hektoras Berliozas, „Fantastinė simfonija“, op. 14

Dirigentas Zubinas Mehta (g. 1936) gimė Indijoje, Mumbajuje. Jo tėvas Mehli Mehta buvo Bombėjaus simfoninio orkestro ir Los Andželo jaunimo simfonijos įkūrėjas.

Nuo 1969 m., kai jaunasis Z. Mehta pakeitė legendinį dirigentą Eugeną Ormandį, jis dirigavo tūkstančiams koncertų penkiuose žemynuose su Izraelio filharmonijos orkestru. 1981 m. orkestras paskyrė jį  meno vadovu visam gyvenimui. Šių metų spalį dirigento ir orkestro bendradarbiavimui sukaks 50 metų.

Z. Mehta yra Bavarijos valstybinės operos ir Niujorko filharmonijos meno vadovas, taip pat vadovauja „Maggio Musicale Fiorentino“ festivaliui Florencijoje.

Dirigentas taip atsiliepia apie Izraelio filharmonijos orkestrą: „Izraelio filharmonija yra išskirtinis orkestras, nes mes išgyvename įvairių krizių, taip pat ir politinių, kas kelerius metus. Ir mūsų darbo grafikui tai neturi įtakos, klausytojai ateina visuomet. Paskutinė krizė buvo tada, kai „Hamas“ susprogdino bombų Tel Avive... Nė vienas koncertas dėl to nebuvo atšauktas. Klausytojai ateidavo į koncertus kiekvieną vakarą. Kai pradėdavo kaukti sirenos, mes sustodavome, o joms nutilus, grodavome vėl.“

„Zubinas yra vienas didžiausių mūsų laikų muzikantų. Jis vadovavo geriausiems pasaulio orkestrams ir į klasikinę muziką atvedė ne vieną kartą, turėdamas daugiau nei 50 metų įrašų ir kvapą gniaužiančių pasirodymų patirties. Savo humanitariniu įdirbiu jis visiems parodė, kad muzika gali padėti susikalbėti skirtingiems žmonėms ir tiesti kultūrinius tiltus, kad pasaulyje būtų mažiau kančios ir daugiau harmonijos“, – sakė dirigentas Gustavo Dudamel, kai šių metų sausį Los Andželo filharmonija paskyrė Z. Mehtą garbės dirigentu.

Yuja Wang (g. 1987) gimė muzikų šeimoje Pekine. Sulaukusi septynerių, pradėjo studijuoti fortepijoną Centrinėje muzikos konservatorijoje Pekine, kol, būdama 13-os metų, persikėlė į Kanadą, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame „Morningside“ muzikos festivalyje Kalgaryje. Griežti Kinijos mokymo metodai suteikė Y. Wang tvirtą techninę bazę, leidžiančią jai jaustis laisvai; būtent šių dviejų aspektų pusiausvyrą menininkė pati visuomet labai vertino. Po dvejų metų ji buvo priimta į ilgametėmis muzikinėmis tradicijomis garsėjusį JAV universitetą – Curtis muzikos institutą Filadelfijoje.

Jos mokytoja, legendinė amerikiečių pianistė ​​Gary Graffman, prisimena, kad Y. Wang techniniai sugebėjimai buvo įspūdingi, tačiau žvaigžde ją padarė savitas muzikos interpretavimas ir subtilus skonis bei inteligencija.

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių.

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki