Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Izraelio filharmonijos orkestras, Z. Mehta ir M. Perahia | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Trijų tarptautinių legendų susitikimas – Izraelio filharmonijos orkestras, Zubinas Mehta ir pianistas Murray Perahia – taps nepamirštama muzikine patirtimi. Nors Latvijoje pianistas lankysis pirmą kartą, savo interpretacijomis jis įkvėpė kelių kartų muzikus. Kartu su Zubinu Mehta ir orkestru M. Perahia atliks Beethoveno ketvirtąjį koncertą fortepijonui – kūrinį, kuris itin atviras improvizacijos dvasiai, kur atsiveria visiška laisvė ir netikėta muzikos tėkmė, kur tyla ne mažiau reikšminga už garsus. Tokį skambesį gali pasiekti tik didieji muzikos meistrai.

Koncerto programa:

Liudvikas van Bethovenas, koncertas fortepijonui nr. 4 G Major, op. 58

Gustavas Mahler, simfonija nr. 1, D Major

Dirigentas Zubinas Mehta (g. 1936) gimė Indijoje, Mumbajuje. Jo tėvas Mehli Mehta buvo Bombėjaus simfoninio orkestro ir Los Andželo jaunimo simfonijos įkūrėjas.

Nuo 1969 m., kai jaunasis Z. Mehta pakeitė legendinį dirigentą Eugeną Ormandį, jis dirigavo tūkstančiams koncertų penkiuose žemynuose su Izraelio filharmonijos orkestru. 1981 m. orkestras paskyrė jį  meno vadovu visam gyvenimui. Šių metų spalį dirigento ir orkestro bendradarbiavimui sukaks 50 metų.

Z. Mehta yra Bavarijos valstybinės operos ir Niujorko filharmonijos meno vadovas, taip pat vadovauja „Maggio Musicale Fiorentino“ festivaliui Florencijoje.

Dirigentas taip atsiliepia apie Izraelio filharmonijos orkestrą: „Izraelio filharmonija yra išskirtinis orkestras, nes mes išgyvename įvairių krizių, taip pat ir politinių, kas kelerius metus. Ir mūsų darbo grafikui tai neturi įtakos, klausytojai ateina visuomet. Paskutinė krizė buvo tada, kai „Hamas“ susprogdino bombų Tel Avive... Nė vienas koncertas dėl to nebuvo atšauktas. Klausytojai ateidavo į koncertus kiekvieną vakarą. Kai pradėdavo kaukti sirenos, mes sustodavome, o joms nutilus, grodavome vėl.“

„Zubinas yra vienas didžiausių mūsų laikų muzikantų. Jis vadovavo geriausiems pasaulio orkestrams ir į klasikinę muziką atvedė ne vieną kartą, turėdamas daugiau nei 50 metų įrašų ir kvapą gniaužiančių pasirodymų patirties. Savo humanitariniu įdirbiu jis visiems parodė, kad muzika gali padėti susikalbėti skirtingiems žmonėms ir tiesti kultūrinius tiltus, kad pasaulyje būtų mažiau kančios ir daugiau harmonijos“, – sakė dirigentas Gustavo Dudamel, kai šių metų sausį Los Andželo filharmonija paskyrė Z. Mehtą garbės dirigentu.

Jau daugiau nei keturiasdešimt metų Amerikos pianistas Murray Perahia (g. 1947) yra viena iš ryškiausių žvaigždžių tarptautinių pianistų gretose.

Kartais jis vadinamas intelektualiuoju pianistu. Tačiau kritikai visuomet skuba pridėti, kad jo grojime taip pat yra labai daug šilumos, džiaugsmo, subtilumo ir emocijų. Taip pat – gylio ir pagarbos muzikai. Artisto pasirodymai visada yra preciziški ir elegantiški.

Menininko požiūrį į kūrybą geriausiai atskleidžia jo paties pasakyti žodžiai apie Bachą. „Nėra nieko, ką jis būtų daręs ne iš visos širdies ir sielos“, – sako M. Perahia.

Gimęs Niujorke, M. Perahia pradėjo mokytis vienoje iš svarbiausių Niujorko mokyklų – Manneso. Paauglystėje vasaromis jis dalyvaudavo Rudolfo Serkino Marlboro muzikos mokyklos festivalyje, kur grojo ne tik su pačiu R. Serkinu, bet ir violončelininku Pablo Casals bei kitais žymiais kūrėjais ir dar tik kylančiomis žvaigždėmis.

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių.

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

 

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki